A czy Ty posiadasz już te akcesoria w swojej kuchni?

Kuchnia jaka jest wszyscy widzi. Jedna większa, inna mniejsza, każda jednak służy do gotowania potraw. W jednej kuchni jest wszystko, w drugiej nie wystarcza talerzy, łyżek czy innych elementów. Mimo to, nie ma kuchni nienagannej i w każdej, również tej ponad wszystko wyposażonej czasem brakuje jakiś pomocnych przyrządów. Nie mówimy tu o gazówce, mikrofalówce, lodówce czy ociekaczu, ale o rzadziej używanych kuchennych pomocach.

Kulinarne sekrety, czyli o magii sosów słów kilka
Autor: Tarsmak
Źródło: Tarsmak
O których przyrządach mówimy? Podstawowy przykład to maty i podkładki kuchenne. Sprawdzają się szczególnie, gdy mamy małe pociechy, które mogą trochę nabrudzić podczas jedzenia. Przydają się jednak również w wypadku dorosłych.

Komu nie zdarzyło się rozlać trochę zupy czy rozlać sos podczas podlewania kartofli? A mizeria, kompot, herbata, to wszystko później się nieprzyjemnie lepi, a my musimy latać ze ścierą… Maty i podkładki kuchenne idealnie pełnią swą zadanie, gdy znajdują się pod każdym talerzem. Należy je czasem wytrzeć, najkorzystniej to zrobić od razu po obiedzie (warto mieć w kuchni – maty).

Interesującą kuchenną pomocą jest także minutnik. Zdarza się, że w trakcie przyrządzania potrawy robisz kilka zadań naraz. Piekarnik nastawisz na określony czas i po kilku minutach będzie dawać znać, że już, posiłek przygotowany. Jednak na przykład o innych potrawach (te w garnku przykładowo) możesz nierozważnie zapomnieć. Tu naturalnie pojawia się rola minutnika, który idealnie odmierzy czas i nie pozwoli na wydłużenie wskazanego czasu, co mogłoby zepsuć całą potrawę.

Ciekawym rozwiązaniem są również moździerze kuchenne. Służą one do rozdrabniania i ucierania wielu substancji. Do wyboru mamy moździerze płytkie i szerokie, a też głębokie i wąskie. Może ktokolwiek zapytać się, w jakim celu? Musimy wiedzieć, iż rozdrabnianie pewnych substancji ręcznie dodaje im należytego zapachu, który pięknie będzie się komponował w przygotowywanym przez nas potrawie (znajdź najlepszą ofertę i kup taniej – minutniki).

Warto wypróbować te trzy akcesoria kuchenne, by przekonać się, że dzięki nim praca w kuchni będzie lepsza. Po pierwsze, zachowamy czystość, po drugie, zapanujemy nad potrawą, czasem jej gotowania, po trzecie, wzbogacimy każde danie w należyty aromat. Co najistotniejsze te wszystkie pomoce nie są drogie, dostępne na każdą kieszeń.