Alarm rowerowy, czyli w co warto zaopatrzyć swój samochód na drodze. Przeczytaj nowy artykuł

Obecne miasta to ogromne, głośne skupiska ludzkie, aut, rowerzystów, busów albo tramwajowe. Miasta tętnią życiem, są w ruchu a w takim natłoku i w pośpiechu bardzo łatwo coś zgubić albo nawet samemu się zagubić. Równie często może dojść do stłuczki, wypadku lub innego zdarzenia na drodze.

Jeżdżąc po dużych miejscowościach często jesteśmy świadkami wypadków, kiedy ktoś komuś zajechał drogę, ktoś inny wymusił pierwszeństwo itp.. Niekiedy nawet zwyczajne parkowanie może nastręczać dużo trudności. Wiadomo jak tłoczno jest na ulicach w miastach w godzinach szczytu, zwykle tak samo jest na parkingu przy sporych sieciach handlowych albo supermarketach. W tego typu sytuacjach manewrowanie samochodem w tłoku i parkowanie może wydawać się dość trudne i czasami, żeby zabezpieczyć siebie i pozostałych użytkowników dróg, najlepiej by w naszym samochodzie była podwójna kamera samochodowa.
http://sorfex.com/pl/c/Systemy-Alarmowe/2
Autor: http://pixabay.com/
Źródło: http://pixabay.com/

Takie urządzenie pozwoli nam prościej wyjeżdżać z wszelkiego rodzaju parkingów, pomaga nam w czasie skomplikowanych manewrów tym, iż mamy możliwość sprawdzić jak dużo mamy jeszcze miejsca na manewrowanie i ile oddziela nas od innego samochodu czy też od murku. Dzięki takiej kamerce lepiej także orientujemy się w ulicznym ruchu, co jest istotne, albowiem kiedy chcemy zmieniać pas ruchu, to powinno się wiedzieć czy ktoś koło nas nie jedzie i nie mieści się w tzw. martwej strefie, której nie pokazują lusterka. W końcu przy sporym ruchu lub w korkach nie mamy możliwości stale patrzeć w bok, bowiem może to wywołać to, że kiedy ktoś z przodu gwałtowniej zahamuje, my nie będziemy mieli czasu na nasz manewr i dojdzie do kolizji. W wypadku kamer możemy sobie ustawić widok na przód albo (nasza strona) na boki, wszystko zależy od zapotrzebowania.

Ciągle pamiętajmy, że auta to nie wszystko i niekiedy można przesiąść się na rower, zapewne trochę gorszy środek transportu w pochmurne i zimne dni, lecz w jak wspaniały sposób działający na naszą kondycję oraz zdrowie. Jednak w tym przypadku pamiętajmy, żeby zamontować alarm rowerowy albo mieć jakąś blokadę, ponieważ rowery również czasem mogą stać się łupem złodziei.

Jeśli pomieszkujemy w dużych miejscowościach i ciągle przemieszczamy się samochodem, to warto pomyśleć nad sprzętem, które pomoże nas w codziennej podróży. Jeżeli natomiast chcielibyśmy zadbać o zdrowie, to miejskie ścieżki rowerowe dosłownie zapraszają do korzystania z nich.
Tutaj więcej o podwójnych kamerach samochodowych.