Aplikacje na Windows Phone – które są popularne

Przez pewien czas aplikacje mobilne były dostępne wyłącznie dla posiadaczy iPhone’ów. Firma Apple była na pewno prekursorem rozwiązań na smartfony. W tym czasie pojawiło się wielu developerów specjalizujących się w programach właśnie na urządzenia tej firmy. Niedługo później stały się popularne telefony oparte na systemie operacyjnym Android.

Dziś przyszłość to projektowanie aplikacji mobilnych http://jojomobile.eu/projekty/mobilne. Coraz więcej programistów wyspecjalizowało się właśnie w tej dziedzinie.

Coraz większa popularność aplikacji mobilnych

Aplikacje na telefon
Autor: GoMobi.pl
Źródło: http://gomobi.pl

Tak w zasadzie na każdy telefon wypuszczony do sklepów na przestrzeni ostatnich kilku lat bez problemu można wyszukać bardzo dużo najróżniejszych aplikacji. Są i podstawowe – jak choćby programy mailowe, a także mnóstwo innych. Choćby aplikacje do robienia list zakupów, odtwarzania filmów, komunikatory, aplikacje serwisów społecznościowych, aplikacje pogodowe i wiele wiele innych.

Mobile a programiści

Całkiem sporo programistów wyspecjalizowanych wcześniej w pisaniu programów komputerowych przekwalifikowało się i dziś pisze tylko aplikacje mobilne. Jeżeli programista zna się na tym co robi, to z pewnością to opłacalne. Dobry Windows Phone developer ze spokojem ma możliwość, by zarobić na życie na odpowiednim poziomie. Oczywiście nie wszyscy programiści zarabiają kokosy. Musimy mieć na uwadze, że aplikacja musi się sprzedawać. Chyba że programista pracuje na zlecenie konkretnej korporacji i dostaje za to ustalone wynagrodzenie.

Potrzeby użytkowników

Każdy programista chce zrobić coś wyjątkowego i doskonałej jakości. Ci zajmujący się aplikacjami mobilnymi także. Im wyżej w rankingu popularności znajduje się aplikacja, tym większe uznanie dla jej twórcy. Warto więc reklamować swoje aplikacje, choćby przy pomocy serwisów społecznościowych, rozpoczynając od swoich Przyjaciół. Poczta pantoflowa sprawdza się idealnie i jeżeli tylko aplikacja wpasuje się w gust użytkowników na pewno będą ją polecać.

Istnieją tysiące aplikacji, które wcale się nie przebiły do świadomości szerszego grona. Bardzo łatwo utonąć w tym morzu. Z tego powodu tak istotne jest, żeby dowiedzieć się, czego potencjalni odbiorcy oczekują. I wydać taką aplikację z największą starannością.