Atrakcyjne wskazówki dotyczące wyboru robota kuchennego

Kuchenne roboty nie są zaliczane do koniecznych urządzeń AGD, lecz ich obecność ogromnie może pomóc wielu Paniom domu. Większość tego typu urządzeń jest wyposażona w parę przydatnych funkcjonalności, dzięki czemu zsiekanie warzyw, zagniecenie pierogowego ciasta czy wyciśnięcie soku jest wygodne i szybkie. Jednym z najbardziej popularnych wytwórców tego rodzaju sprzętu kuchennego jest Zelmer, i to właśnie jego modele zaczęły się cieszyć ogromnym zainteresowaniem wśród konsumentów.

robot kuchenny
Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com
Kupując kuchenny robot (jaki robot kuchenny jest najlepszy?) warto zwrócić uwagę na jego moc i ilość możliwych do dołączenia dodatkowych elementów. Na przykład Zelmer MIX Robi 381.61 Symbio jest urządzeniem dość profesjonalnym, posiada dużą misę i komplet mieszadeł do wyrabiania ciasta, a poza tym wymienialne wkłady i kubek miksujący do soków owocowych. Przy jego pomocy można łatwo przyrządzić najróżniejsze kremy oraz sosy, a poza tym wyśmienicie daje sobie radę z pianą z białek. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom konsumentów Zelmer oferuje ten robot w paru kolorystycznych wersjach, przykładowo Zelmer Mix Robi 381.61SL wykonany został z ciemnego, eleganckiego plastiku, a wersja Symbio jest całkiem biała.

Całkowicie inną linię produktów prezentuje Zelmer Prymus 877 Symbio. Jest to model prosty, lecz przy tym odpowiedni do usprawnienia większości prac kuchennych. Ma całkowicie inną konstrukcję niż opisywane wcześniej modele, a co się z tym wiąże nieco inne funkcjonalności. Ten rodzaj Zelmera świetnie radzi sobie z siekaniem, rozdrabnianiem i mieleniem warzyw, ale bez problemów można nim ubić pianę czy ugnieść pierogowe ciasto. Dwustopniowa regulacja prędkości i możliwość pulsacyjnego włączenia dają możliwość elastycznej pracy z wieloma produktami. Podobnie jak w sytuacji serii Mix Robi również tu konsumenci mają możliwość wyboru koloru urządzenia.

Opisywany powyżej model (więcej w tym miejscu: http://www.ceneo.pl/15294028) wykonano z białego tworzywa, a Zelmer Prymus Mix 878 Symbio jest czarny. Wszystkie modele firmy Zelmer charakteryzuje duża funkcjonalność i solidność wykonania, tak więc zamierzając kupić kuchennego robota warto przeglądnąć jej ofertę. Z pewnością każda gospodyni odnajdzie urządzenie odpowiednie do swoich potrzeb i oczekiwań.