Bezpieczeństwo mienia oraz ludzi

Znaczny postęp technologiczny sprawił, że bezpieczeństwo majątku i osób może być urzeczywistniane w wielu formach. Normą stało się wykorzystywanie systemów alarmowych w mieszkaniu, które stało się przymusem.

Nie ma kompozycji uniwersalnych do monitorowania przeróżnych obiektów. Jakikolwiek komplet monitoringu jest sporządzany pod osobiste zamówienie, w zależności od potrzeb. Ważny jest metraż posiadłości, kształt domu, jego położenie, także okolica.

monitoring
Autor: West Midlands Police
Źródło: http://www.flickr.com

Zamawiający powinien mieć pojęcie, ile potrzebuje kamer i którego rodzaju, również jakie ma być odrutowanie, zasilanie i sporo pozostałych szczegółów – strona internetowa. Specjalista sporządzi szkic monitoringu domu, obiektu, lub mieszkania. Kamery zewnętrzne, czyli montowane na zewnątrz domu, są wytrzymałe na warunki pogodowe. Kamery zewnętrzne są odporne na uderzenia, zdołają dawać obraz kolorowy, względnie czarno-biały. Od liczebności kamer jest zależny wybór rejestratora, jaki powinien być trwały. Jeśli rejestratory rejestrują większą część materiału na twardym dysku, na ogół umożliwiają wyższą jakość obrazu.Każda kamera musi mieć własny adres IP, który powinno się znać do nawiązania kontaktu i odtwarzania zapisywanego filmu. Żeby przejrzeć obraz, powinno się mieć dodatkowe narzędzie podłączone do tej samej sieci, co kamera, może to być aparat telefoniczny.

Źródło – rejestratory cyfrowe

Zadanie detekcji ruchu polega na tym, że program kamery porównuje kolejne filmy, a w przypadku odkrycia zmiany, alarmuje eksploatatora, przesyłając np. sms. W wypadku poniektórych wzorów, może włączyć się syrena alarmowa.

monitoring
Istnieją kompletne komplety do monitoringu, gotowe do zainstalowania. Bezprzewodowe kamery IP zapewniają pracę z szansą zapisu, podglądu, archiwizacji i wysyłania przez sieć. Za pomocą programu do odbioru obrazu, wystarczy komputer zaopatrzony w kartę sieciową. Kamery te zostały wyposażone w diody podczerwieni i dzięki nim obraz filmowy jest zauważalny w ciemności. Kamery z zupełnym oprzyrządowaniem w metalowej obudowie, dostosowane są do pracy w kłopotliwych warunkach atmosferycznych jak mróz, śnieg, deszcz, ostre słońce. Ten komplet do monitoringu korzystny jest dla domu, firmy, czy sklepu.