Praca detektywa to poważna sprawa

Jest wiele profesji i każdy zawodowiec musi wybrać sprzęt. Z tego powodu m.in. istnieją sklepy, które specjalizują się w konkretnych dziedzinach, dlatego mamy na przykład sklep detektywistyczny. Praca detektywa wymaga zaopatrzenia swojego biura w wiele różnych produktów, które ułatwiają pracę. W sumie, bez których, praca detektywa byłoby niemożliwe. Z tego powodu sklepy muszą mieć dobry sprzęt, na który dadzą gwarancje, w innym wypadku nie będą miały poważnych klientów a co najwyżej amatorów podglądania. Bo niezmiernie ważne jest, żeby pamiętać o tym, że detektyw musi posiadać licencję, a żeby ją zdobyć nie wystarczy pójść do sklepu detektywistycznego.

Sprzęt do pracy detektywaOstatnimi czasy jest możliwość zobaczenia w TV różnego typu programów, w których widzimy w jaki sposób działają detektywi, jednak jest to jedynie połowiczna prawda. Oczywistością jest, że należałoby stworzyć film dokumentalny, żeby zobaczyć jak pracują detektywi. Obecnie można oglądać sporą dozę fikcji. Detektywi muszą kupić odpowiedni sprzęt między innymi w ukryte kamery jak również okulary z kamerą (http://kamrec.pl/pl/c/Okulary/24). Każdy z tych przedmiotów jest potrzebny i nie są to najtańsze rzeczy. Kiedyś wydawało nam się, że tylko Bond w filmie może mieć takie sprzęty, obecnie są one na wyciągnięcie ręki.
Kamera sportowa
Autor: Robert Scoble
Źródło: http://www.flickr.com

Dobrze jednak będąc detektywem upewnić się, czy produkty z danego sklepu są porządne. W obecnych czasach oczekuje się asortymentu z najwyższej półki. Dobrze tu jednak przypomnieć o tym, że do pracy detektywa niezbędna jest licencja. W innym wypadku jakiekolwiek materiały, które zostaną uzyskane przez amatora, albo osobę, która podaje się za detektywa, nie będą miały żadnej wartości np. w czasie rozprawy. Nowość: kamery szpiegowskie. Dlatego jeśli już wynajmujemy detektyw powinniśmy sprawdzić czy posiada on uprawnienia.

Dodatkowo, gdy mamy uprawnienia detektywa musimy zadbać o to, żeby nie zrobić czegoś niezgodnego z prawem. Pewne działania są na pograniczu litery prawa i bywa, że detektyw będzie musiał odsiedzieć swoje na dołku lub nawet otrzymuje wyrok w zawiasach, a wtedy raczej nie da się już działać w swojej branży. Dlatego bycie detektywem to zajęcie, które wymaga odpowiednich umiejętności i znajomości tego fachu. Nie jest to zabawa, jak pewnym osobom mogłoby się wydawać.
Autor: Sklep detektywistyczny kamREC