Ciekawe gadżety – co jest teraz modne

Każdy z nas widział jakieś filmy o szpiegach. Często zdaje nam się, że szpiedzy istnieją jedynie na ekranach telewizyjnych. Jednak nie jest to prawda. Faktycznie jest tak, że w realnym świecie również żyją ludzie zajmujący się tego rodzaju pracą. Niezbędne są im różne gadżety. Do takich należy na przykład zegarek szpiegowski, który jest bardzo przydatny w ich pracy. Zegarek prezentuje się całkowicie normalnie, ale jest o wiele cięższy. Można go kupić przez Internet. Nie trzeba być szpiegiem czy mieć biura detektywistycznego, żeby móc kupić sobie Tego rodzaju zegarek.

Tyle, że jeżeli szpiegowski zegarek będzie nam potrzebny tylko do zabawy zapewne prędko odłożymy go na półkę, a jeżeli będzie niezbędny do pracy, to będzie stale używany i wykorzystane zostaną wszystkie jego funkcje. Szpieg musi mieć również kamery. Dlatego kupowany jest przez nich również długopis z kamerą. To niezmiernie przydatny gadżet. Osoba nagrywana nie ma pojęcia, że jest nagrywana. Tego rodzaju nagrania raczej nie zostaną brane przez sąd pod uwagę, nie będą dowodem. Ale wystarczy przesłać film video do Internetu i sprawa jest załatwiona. Powinniśmy nie zapominać, że nie tylko my wykorzystujemy takie gadżety i że inni również mogą posiadać przy sobie tego rodzaju gadżety. Choć jeśli funkcjonujemy sobie bez jakiegoś wychylania się nie musimy się martwić, że ktoś będzie przeciwko nam wykorzystywał tego rodzaju gadżety.
długopis
Autor: www.iconfinder.net
Źródło: www.iconfinder.net

Podsłuch

Zdarza się, że dowiadujemy się o podsłuchach. Słyszymy, jakie rozmowy prowadzili ludzie rozpoznawalni. Nie za każdym razem są to ciekawe rozmowy, często można usłyszeć w nich przekleństwa, ale tak to jest, kiedy człowiek nie ma świadomości, że jest nagrywany. Prawda wygląda tak, że podsłuchy mogą zostać zamontowane wszędzie.

Możemy jednak przy pomocy pewnego urządzenia posprawdzać czy w danym miejscu zostały zamontowane podsłuchy. Choć prawda jest taka, że nie każdy myśli o tym, że w danym miejscu mogą znajdować się pluskwy. Takie urządzenia stosowane są w pracy operacyjnej organów ścigania, ale też przestępcy stosują tego typu rozwiązań. Dlatego powinniśmy mieć się na baczności i gdy prowadzimy z kimś rozmowę w niezbyt ciekawym miejscu, to lepiej ważyć swoje słowa, zwłaszcza, kiedy jest się osobą publiczną.