Co posiadasz w swoim gospodarstwie domowym? Czy psioczysz na niedobór, pragnąłbyś więcej? Czy raczej jesteś zadowolony?

Co każdy z nas powinien mieć w swoim? Na to pytanie bardzo trudno odpowiedzieć, ponieważ każdy posiada różne zamiłowania i odmienne wymagania, a także oczekiwania. To, co dla jednej osoby będzie zwyczajnie czymś normalnym, dla innej stanie się czymś dodatkowym, czymś co niekoniecznie było w planie. Takie różnice w zakresie stanu materialnego możemy dostrzec na niemal wszędzie, w każdej kulturze, pod każdą szerokością geograficzną. A jak to wygląda u nas?
sprzęty małego AGD
Autor: Scott Lewis
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej można usłyszeć zdanie, że tam, gdzie zamieszkuje dużą liczbę bogaczy spotkamy też znaczny odsetek biedy. Wiadomo że, ta opinia jest mocno naciągnięta, ponieważodnosi się do realiów wybranychpaństw. Bardziej pasuje to do państw rozwijających się, gdzie pogoń za pieniędzmi, ciągła ambicja zarobku sprawia, iż te różnice zdają się znacznie wyraźne. W krajach rozwiniętych jest za to bardzo silna klasa średnia i to do niej zazwyczaj dołączają ludzie z ambicjami. Jednak, taki podział nie jest łatwy do zrozumienia, jeśli nie przyjrzymy się przeszłości konkretnego kraju.

My skupimy się na naszym państwie, w której nigdy w zasadzie nie było klasy średniej, bo jak się mogła pojawić, kiedy mieliśmy rozbiory, wojny, powstania i inne wydarzenia, które pochłaniały całą energię ludzką. Nie mieliśmy okazji jak Anglicy czy Szwedzi tworzyć klasy średniej, bo ciągle musieliśmy walczyć z innymi trudnościami. Niestety, nie było ku temu okazji. Obecnie żyjemy w kraju wolnym, więc jest cień nadziei, że taka klasa powstanie. Niemniej, są inne trudności – jak bezrobocie czy kłopoty demograficzne, które są coraz bardziej ważne. Niemniej, warto zauważyć, że widać u nas początki tworzącej się klasy ludzi, którzy mogą sobie pozwolić na coraz więcej (propozycje sprzętu AGD: mopy parowe na stronie ceneo.pl).

Może nie są to żadne bogactwa, ale statystyczny Polak może sobie pozwolić na komfortowe urządzenie domu, telewizor, sprzęt AGD (np.: odnośnik do ciekawej strony), wakacje przynajmniej raz w roku i podstawowe potrzeby, jak zakup artykułów spożywczych. To oczywiście niezbędne minimum, która z każdym rokiem powinno być bardziej zadowalająca dla większości osób. Miejmy nadzieję, że tak się stanie, gdyż apetyt rośnie w miarę jedzenia, a nasze państwo zrobił ogromny krok w stronę lepszego życia. Teraz trzeba starać się faktycznie o jeszcze lepsze wskaźniki gospodarcze, które przełożą się na nasze życie.