Co powinieneś wiedzieć nim nabędziesz sportowy zegarek?

Które parametry i funkcje dobrze jest sprawdzić przed zakupem urządzenia? Poniżej parę podstawowych informacji, które mogą wesprzeć cię w doborze odpowiedniego modelu. W ciągu ostatnich kilku lat produkcja czasomierzów przeżyła autentyczną rewolucję. Czasy, kiedy zegarek wykorzystywaliśmy jedynie do pomiaru czasu odeszły do lamusa. Zegarki nowej generacji potrafią nie tylko pokazać aktualną godzinę niemal we wszystkich strefach czasowych, lecz również zadziwiają swymi nowatorskim dodatkami.

Tissot Bridgeport
Autor: Tissot
Źródło: e-arttime.pl

Obsługa aplikacji mobilnych, odbieranie telefonów oraz pomiar spalonych kalorii ? Tak, to wszystko jest wykonalne. Sportowe czasomierze to nie wyłącznie piękny dodatek do odzienia, lecz też pożyteczne funkcje, jakie się przydadzą na co dzień wszystkim entuzjastom aktywnego trybu życia. A koszty? Wydatek na taki czasomierz to ledwo kilkaset złotych, zatem inwestycja istotnie się opłaci.

Jak nazwa uwypukla, opisywane czasomierze są przeznaczone dla wielbicieli sportu, a również osób, jakie doceniają ergonomiczność urządzenia. Sportowy zegarek znajduje się również na liście must have’ów gadżeciarzy, jacy praktycznie nie rozstają się z najnowszymi technologiami. Mimo iż w handlu jest dużo modeli zaopatrzonych w najróżniejsze mechanizmy, czasomierze sportowe są często napędzane elektrycznie. Oprócz tego mają ekranik ledowy wyposażony w dużą ilość guziczków, które uruchamiają dodatkowe funkcje. Poleca zegarmistrz Dariusz Gracki.

W zależności od uprawianego sportu możemy dobrać model do naszych potrzeb. Istnieją zegarki dla pływaków i nurków. Czasomierze takie posiadają powiększoną wytrzymałość na warunki pogodowe. Nie bez znaczenia jest także wodoszczelność, jaka umożliwia zagłębienie się nawet do 100 metrów (sprawdź serwis zegarków). Takowe zegarki posiadają często odporny gumowy pasek, a także ponadplanowe opcje, które bardzo się przydadzą na basenie (m.in. termometr, pulsometr, szybkościomierz). Kolejny typ to zegarek do biegania.

W świątecznym stylu
Autor: Lorus
Źródło: Lorus

Urządzenia takowe mogą być doskonałym prezentem dla tych wszystkich wielbicieli miejskiego joggingu. Poza głównymi funkcjami zegarki te mają wbudowany pulsometr. W momencie kiedy zegarek ulegnie popsuciu serwis zegarków mamy przez 2 lata bezpłatny. Zegarmistrz dokona reperacji w ciągu dwóch tygodni. Renowacja zegarków wykonywana jest w certyfikowanych punktach usługowych.