Coraz więcej kierowców ma kamery samochodowe. Ten bajer, stał się nieodzownym kompanem podróży.

Rekorder szlaku, czyli kamera samochodowa umożliwia rejestrowanie rekreacyjne i staje się konieczna podczas wakacji, gdy pragniemy utrwalić trasę przejazdu, trajektoria zostaje nagrana w pamięci kamery. Dodatkowo, kamera samochodowa jest użyteczna w sytuacjach losowych.

kamera
Autor: Joe Kunzler
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z częściej wymienionych funkcji urządzenia jakim jest kamera (www.gohero.pl) samochodowa jest zarejestrowanie wypadku (kamery samochodowe). Dzięki temu możemy pomóc sprawcę wypadku drogowego lub udowodnić swoją niewinność. Dzięki temu łatwiej możemy dostać odszkodowanie, czy też posiadać samozadowolenie, że prawodawstwo będzie stało po naszej stronie, ponieważ zapisanie z kamery jest bezsprzecznym dowodem dla sądu. Żyjemy w czasach kiedy lubimy nagrywać każdy moment z naszego życia, tak więc obok kamer samochodowych coraz modniejsza staje się kamera sportowa.
Urządzenie to nagra nas podczas uprawiania jakiegoś sportu, co jest świetnym sposobem monitorowania swoich postępów w bieganiu, jeździe na jednośladzie, czy też przejażdżce konnej. Dodatkowo, możemy pokazać naszym gościom jak rewelacyjne radzimy sobie na snowboardzie czy też w innym sporcie ekstremalnym (kamera (kamera na kask) sportowa).

kamera sportowa
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com
Już nikt nie powie, że nam nie wierzy, bo wszystko mamy zarejestrowane. Taka kamera sportowa rejestruje różne sporty ekstremalne, dlatego powinna być w pierwszej kolejności wytrzymała na wstrząsy, wodoodporna w momencie gdybyśmy chcieli sobie ponurkować lub zawierać odpowiednią obudową, aby wytrzymać ekstremalne warunki w zimie. Jeśli zależy nam na dodatkowym rejestratorze dźwięku, możemy sięgnąć po podsłuchy, które łatwo zainstalować w rowerze, czy samochodzie. Dźwięk jest zarejestrowany za pomocą innego urządzenia rejestrującego, w tym przypadku jest to kamera.

Kamery i podsłuchy idealnie nadają się do kontroli pracowniczej czy też rodzicielskiej (www.kamrec.pl). Dzięki nim mamy nadzór nad bezpieczeństwem naszych najbliższych, osób starszych, czy też naszych nieruchomości.Kamery i podsłuchy przestały być używane tylko do celów detektywistycznych.