Czajniki emaliowane

Czajnik to powszechnie używane narzędzie w kuchni. Bez niego niemożliwe by było zagotowanie wody na kawę. Pierwszy czajnik miał budowę bardzo prostą. Miał garnek z pokrywką oraz wykrzywioną rurkę dzięki której, można było przelać gorącą wodę dokładnie do innego naczynia, bez utraty wody.

Czajniki tradycyjne
Czajnik

Później wymyślono czajniki, które wydobywały z siebie dodatkowo gwizd, który zwiastował i zwiastuje do dnia dzisiejszego ukończenie procesu gotowania wody. Woda w tym momencie osiąga swoją maksymalną temperaturę 100oC. Specyficzny gwizd spowodowany jest wysokim ciśnieniem pary wodnej w środku czajnika. Gdyby nie ten sprytny wynalazek, jakim jest gwizdek, woda mogłaby się wygotować, a czajnik spalić. Od przyjścia na świat pierwszego czajnika stworzono już ich wiele o rożnych rodzajach i kształtach. Czajniki podzielić można również ze względu na mechanizm działania. Dzięki temu podczas kupna czajnika mamy wiele alternatyw.

Czajniki staloweWyboru możemy dokonać wśród czajników ze stali nierdzewnej, które wyróżniają się różnorodnymi kolorami. [sklep internetowy z wyposażeniem kuchni proponuje swoim klientom ponad 50 pozycji czajników ze stali o różnych kształtach, rodzaju stali oraz gwizdkach. Nierdzewne czajniki odznaczają się połyskiem. Umożliwiają na zagotowanie wody na kuchenkach ceramicznych jak i indukcyjnych. Stalowe czajniki od Garneczki.pl występują już od pojemności 1,5 litra do 3 litrów.

Czajniki emaliowanePowszechnie używane są czajniki emaliowane, które ze względu na swój trwały materiał oraz, bardzo często, interesujące wzory wybierane są przez nasze mamy, a dokładniej przez nasze babcie. Stylizowane wzory z motywem owoców czy kwiatów ocieplą każdy wystrój kuchni. W propozycji sklepu można znaleźć pojemności od 1,3 do 3,2 litra emaliowanych czajników.

Czajniki ceramiczneSklep internetowy z wyposażeniem agd oferuje również bogatą gamę elektrycznych czajników ceramicznych. Czajniki ceramiczne charakteryzują się subtelną formą. Każdy taki czajnik posiada wbudowaną część grzewczą oraz podstawkę w kształcie koła dzięki której, komfortowo i bez żadnego problemu można odstawić czajnik na swoje miejsce. Czajniki tego typu ocieplają wnętrze kuchni i nadadzą jej łagodności. Te konkretne czajniki można znaleźć w pojemnościach od 0,6 do 1,2 litra.

Dobór czajnika zależy od preferencji kupującego oraz samego wnętrza kuchni. Różnorodna oferta naszego sklepu umożliwi Państwu dokonać najlepszego dla siebie wyboru – serdecznie zachęcamy do poznania nas na www.Garneczki.pl.

Źródło: