Czas wielkich możliwości technologicznych. Czy jednak dla każdego?

Żyjemy w czasach wielkich możliwości. Nie jest ważne jak górnolotnie zabrzmiały tego typu słowa trzeba przyznać, iż rozwój technologii uczynił ogromne zmiany.

To, co jeszcze wczoraj uchodziło za komórkę obecnie określane jest „cegłą”. To, co jeszcze nie tak dawno było określane szczytem technologii aktualnie budzi uśmiech politowania. Kiedyś zmiany technologiczne nigdy nie dopełniały się tak błyskawicznie, to nie znaczy, że jest to jakiś wyjątek, bo wydaje się, iż przyszłe zmiany będą jeszcze bardziej rewolucyjne, jeszcze bardziej błyskawiczne… A w którym momencie nastąpi koniec? Wielu uważa, iż jak wymyślimy sztuczną inteligencję, która nas zastąpi i wyeliminuje… Może nie będzie tak tragicznie…

Na razie technologia nie wyrządziła nam krzywdy, więcej z niej pożytku niż kłopotów. Co byśmy przykładowo uczynili bez GPS-a. Weźmy takowy sygic android. Jest to najbardziej znana aplikacja do nawigacji offline. Dzięki tego typu aplikacji sygic już na zawsze (i to zupełnie darmowo) dostajesz szeregwiele niezbędnych pomocy: mapy, oznaczenia ważnych punktów, planowanie tras i tak dalej (Więcej informacji tutaj).

Wszystko to bardzo wysokiej jakości. Można z nich korzystać na tablecie i telefonie, nie jest niezbędne połączenie z Internetem. Ta aplikacja to tylko jeden z wielu przykładów, jak łatwo można otrzymać coś tak zaawansowanego technologicznie, i to za darmo. Wiadomo, że dużą grupę aplikacji dostaniemy za ustaloną sumę pieniędzy, jednakowoż darmowych możliwości jest tak wiele, że nie ma możliwości chyba ich wszystkich sprawdzić. Już nawet branżowe portale internetowe testują co miesiąc nowe, najbardziej obiecujące aplikacje, żeby nie zgubić się w gąszczu tych niesamowitych możliwości. Mimo tego, i tak nie da się nie przeoczyć wszystkiego. To na pewno przyznają osoby zawodowo zajmujący się tym zjawiskiem.

Supertelefon z układem Tegra 3
Autor: Tabasco PR
Źródło: Tabasco PR

Co znamienne, młode osoby potrafią się zgubić w tym całym „technologicznym zamieszaniu”, jednakże, co mają powiedzieć ludzie starsi, którzy narodzili się w całkowicie odmiennych czasach. Dla nich dobrodziejstwa aplikacji, rewolucyjnych wynalazków są często bardziej męczące niż pomocnicze. Najczęściej, kiedy już się decydują przykładowo na smartfon, to rozpracowywany jest przez najmłodszego członka rodziny. Trudno się dziwić, dzisiejsi dwudziestolatkowie narodzili się w świecie, gdzie internet istnieje na równi ze światem rzeczywistym. Można nawet zaryzykować stwierdzenie, że jakkolwiek wiekowi ludzie idealnie potrafią odnaleźć się się w realności, tak dla młodych ludzi bardziej rzeczywistym jest świat wirtualny.