Czy dobrze zrobione zdjęcia produktów są sposobem na podniesienie sprzedaży w sieci?

Każdy, kto obsługuje sklep internetowy jest świadomy, że fachowe pokazanie produktu to rzecz bardzo ważna w handlu. Szczególnie w sprzedaży internetowej, gdzie nie widzimy realnego produktu i nie możemy go dotknąć, przymierzyć albo potrzymać w ręku. Co pozwala podnieść sprzedaż właścicielom sklepów internetowych?

Doskonale zrobione zdjęcia 3D faktycznie odzwierciedlają produkt, który ukazany jest w całości, otofoto360.pl/. Ogromną zaletą jest opcja zbliżenia nawet małych jego elementów, co z miejsca zwiększa zaufanie do niego, a potencjalny klient ma szansę szczegółowego go obejrzenia. Dzięki temu sklep może znacząco obniżyć sumę zwracanych i odsyłanych zakupów, których powodem była niezgodność z przedstawianym i opisywanym towarem.

aparaty fotograficzne
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Sklep zamieszczający zdjęcia 3D z pewnością będzie cieszył się większą popularnością i dużym odsetkiem wejść i zadowolonych klientów, bo wykorzystuje najnowsze technologie, do których z pewnością zalicza się fotografia obrotowa. By zbyt mocno nie obciążać komputera przy ładowaniu witryny całego sklepu i przeglądanej aktualnie strony, zdjęcia 360 ładują się progresywnie, co – pomimo wysokiej rozdzielczości (a co za tym idzie – ich „ciężarze”), nie sprawiają problemu. Dobrze przygotowane zdjęcia sprzedadzą nie tylko rzeczy, ale także miejsca. Fotografia obrotowa sprawdza się w elektronicznych folderach reklamowych biur podróży albo biur nieruchomości, bowiem pokazuje absolutnie wszystkie zakamarki i eliminuje to, czego nie można zobaczyć na klasycznych zdjęciach. Zdjęcia 360 umożliwiają lepsze pokazanie pomieszczeń, ich ustawność i ich możliwości.

Co więcej, oferty wakacyjne lub miejsca, do których chcemy wyjechać, sfotografowane w ten sposób, mogą okazać się jeszcze bardziej zachęcające. Zdjęcia 360 poruszają wyobraźnię i pomagają podjąć decyzję związaną z zakupem danej rzeczy. Każde przedsiębiorstwo handlowe z pewnością wiele zyska inwestując w tego typu zdjęcia – poprawi swoje referencje, swój ogólny obraz i sprzedaż, dlatego koszt sesji z pewnością zwróci się w bardzo szybkim tempie. Produkty ukazane są dokładnie, ze wszystkimi istotnymi szczegółami, dzięki czemu prezentują się dość realistycznie.