Czy warto żyć w mieście czy lepiej przeprowadzić się na wioskę? Dla niektórych to dość duży dylemat, a jak jest w Twojej sytuacji?

Wiele osób, którzy zmienili miejsce zamieszkania z miasta na wieś, teraz żałuje swojego wyboru. Kluczowy podawany przez nich powód tego narzekania, to zdecydowanie znalezienie się poza centrum wydarzeń. I nie chodzi o to, że w
dużej metropolii ciągle coś się dzieje, że są koncerty i zabawy. Bardziej chodzi o zagadnienia podstawowe, o to, że jeśli czegoś potrzeba to zostaje miasto. A tyczy się to urzędów i galerii handlowych, a także innych usług.

mecz w tv
Autor: Patrick Strandberg
Źródło: http://www.flickr.com
Jakby ktoś powiedział, coś za coś. Za te utrudnienia ludzie poza miastem żyją bez stresu, nie muszą się martwić otaczającym zgiełkiem, nie są narażeni na zanieczyszczenia i inne skutki przebywania w miejskiej dżungli. Na wsi, choć wszędzie maja daleko, to mogą się wyciszyć, nacieszyć spokojnym, wiejskim powietrzem, a ponadto odizolować od szaleńczego miejskiego pędu. W mieście bowiem nawet, jak wrócimy do domu, to dalej widzimy przez okno ta gonitwę, w której tez bierzemy udział. Na wsi w końcu nasze oczy cieszy zieleń, przyroda,natura, która uspokaja i nastraja pozytywnie do życia. W mieście tylko beton, uliczne korki i blokowiska.

Można co prawda pójśćdo parku, ale tam też dociera do nas hałas miasta. Wiele jednak osób mieszkających na wsi uważa, że nie odnalazł tam spokoju, lecz ciągły frustrację. Z jednej strony, że wszędzie daleko, z drugiej, że wszyscy się znają i wszystko o sobie wiedzą, jeszcze z innej, że dostrzegalne jest ubóstwo i wykolejenie. Najbardziej dojmujący z tych zażaleń jest ostatni punkt, lecz czy nie jest to widoczne w mieście? Przecież nędza jest wszędzie, a w mieście czasami widać ją, aż za bardzo.

Poza tym, ludzie choć mają dostęp do sieci i mogą przez niego wybrane przez siebie rzeczy zamówić, chcą mieć stycznośćz sklepami, gdzie mogą chociaż obejrzeć sprzęt RTV zanim go kupią (można spojrzeć też tu: tunery naziemne na ceneo.pl). To dla znacznej liczby osób niezwykleszczególnie istotne. Istotny jest też kontakt z ludźmi, która na wsi się trochę gubi. Można mieć oczywiście wielu przyjaciół, jednak będąc tak daleko poza miastem wiele kontaktów nie jest w stanie przetrwać. Zwłaszcza, że funkcjonujemy w czasach Facebooka i innych mediów społecznościowych, przez co ludzie coraz rzadziej się ze sobą umawiają. A skoro tak jest, i nawet przebywamy w tym samym mieście, to tym bardziej odległość między nami w pewien sposób się zwiększa. Na pewno się może przydać: specjalistyczna nawigacja.