Czym się kierować przy wynajęciu zawodowego fotografa na uroczystości weselne?

Uroczystości weselne są uroczystościami jedynymi w życiu człowieka. Cudowne chwile ślubu i wesela na długo zapiszą się w pamięci nowożeńcom i najbliższym. Warto więc postarać się o to, by to jedyne w życiu wydarzenie zostało sfotografowane. Film i fotografia sprawią, że w późniejszych latach będzie można wracać do tych uroczystości. Ale nie można powierzyć robienia zdjęć komukolwiek. Fotograf powinien cechować się kilkoma cechami, które sprawią, że będzie można mu powierzyć to zadanie.

fotografia weselna
Autor: Porto Bay Hotels & Resorts
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie w branży fotograficznej istnieje duża konkurencja. Przedsiębiorstw trudniących się fotografią ślubną jest coraz więcej. Łatwość dostępu do sprzętu fotograficznego sprawia, że nawet osoby nie będące profesjonalistami trudnią się tym fachem. Na ślub czy wesele nie można jednakże pozwolić sobie na wynajęcie kogokolwiek. Trzeba się najpierw ugruntować w przekonaniu, że mamy do czynienia z zawodowym fotografem. W jaki sposób można to sprawdzić? Ja osobiście mogę zarekomendować – fotografia.

fotografia ślubna
Autor: Chris Game
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy dany fotograf posiada praktykę w robieniu zdjęć na ślubach i weselach. Jeśli tak, to powinno się zgłębić jego dorobek artystyczny. Zobaczenie jego zdjęć z wesel naświetli już w jakiś sposób jego umiejętności robienia zdjęć. Drugim krokiem jest poznanie ocen osób, które z jego usługi korzystały. Konsumenci są najlepszym źródłem zdobycia cennych informacji o jego warsztacie fotografa.

Dlatego najlepiej jest, jeśli z usług danego fotografa korzystał już ktoś znajomy. Wtedy informacje o jego fachu będą jak najbardziej wiarygodne. Czasem jednakże może się zdarzyć, że narzeczonych nie stać na zawodowego fotografa. Wówczas należy szukać go pośród amatorów. Da to niewątpliwie dużą oszczędność pieniędzy, jednak jest także niesłychanie ryzykowne, gdyż ślub czy wesele jest jedynie raz w życiu.

Trzeba więc sprawdzić jego dorobek fotografa. Jeśli wcześniej nie robił zdjęć na weselach i ślubach, to powinno się sprawdzić, czy fotografował ludzi. Jeśli robił tylko zdjęcia rzeczy, to zaistnieje zagrożenie, że nie da rady utrwalić ludzi w ruchu. Czasem lepiej jest zapłacić więcej i mieć pewność, że wydarzenia tego jakże pięknego dnia będą profesjonalnie sfotografowane. O profesjonalizmie świadczyć może także sprzęt jakim posługuje się fotograf (na przykład: http://www.ceneo.pl//Filtry_i_akcesoria).