Dobry potrzebny sprzęt AGD w kuchni

W dzisiejszych czasach praktycznie każdą codzienną aktywność możemy sobie w jakiś sposób ułatwić. Umożliwia to postęp technologii wszelkiego rodzaju, dostępność wszelkich sprzętów i ich niewysokie ceny. Najlepszym przykładem jest przygotowywanie posiłków. Drobny przydatny sprzęt AGD zdecydowanie ułatwia wszelkie czynności z nim związane.

nowoczesna kuchnia
Autor: thekitchendesigner.org
Źródło: http://www.flickr.com/photos

Drobniutkie siekanie, rozgniatanie i rozdrabnianie produktów bez żadnego wysiłku ułatwiają nam blendery. Jeśli chcemy przygotować napój z owoców – nie ma lepszego sprzętu. Wystarczy chwila i już mamy pyszny napój. Bez czasochłonnego rozgniatania i tarcia.

A czajniki elektryczne? Mało już pozostało mieszkań, w których korzysta się z tradycyjnych czajników z gwizdkiem. W czajniku na prąd woda gotuje się bardzo szybko, no i nie stwarzamy zagrożenia ogniem, gdy zapomnimy o wrzącej wodzie. Ekspresy do kawy natomiast pomagają przetrwać poranki. Nie musimy sterczeć nad kubkiem i wykonywać pięciu czynności, tylko naciskamy guzik, idziemy umyć zęby, a kiedy wrócimy oczekuje nas filiżanka aromatycznej, pysznej kawy.

W czasie obiadu zwykle wykorzystujemy frytkownice czy grille. Pozwalają na przygotowanie smacznego posiłku w dosłownie trzydzieści minut. Wystarczy kilka ziemniaków, czy innych warzyw, które trzeba przez chwilę obsmażyć na gorącym tłuszczu, kawałek mięsa kurczaka oblanej ziołową marynatą i już. A gdy mamy ochotę na coś słodkiego? Miksery w dłoń! Nie ma prostszego i smaczniejszego deseru ,gdy jest gorąco, niż świeże truskawki z bitą śmietaną. A jeśli mamy chętkę na coś niskokalorycznego, przydają się sokowirówki. Świeży sok z kwaskowatych jabłek czy pomarańczy, bez dodatku cukru czy innych ulepszaczy idealnie nas orzeźwi przy obecnych temperaturach.

Trzeba korzystać z usprawnień jakie daje nam postęp technologii. Zwykłe czynności są prostsze, a my mamy więcej czasu dla siebie.

Poczytaj również na Serwisie http://north.pl/