Dobry Tablet i smartfon dla każdego .

Ścigając kolejne nowinki techniczne, zastępujemy swoje komórki sprzętami lepszej generacji. Małe, klawiszowe komórki odchodzą w niepamięć, zaś unowocześniane co chwila dotykowce konkurują ze smartfonami, tabletami, iPadami.

Lenovo Yoga Tablet8 4
Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Kolejni klienci wciągają się w wyścig technologii. Przyciągnięci przez reklamy, różnorodność modeli pytają ekspertów jaki smartfon pasowałby do nich? Z założenia smartfon (pełna oferta smartfonów dla seniora) jest to mały, zwarty telefon obsługujący internet, maile i czego tylko dusza zapragnie. Stanowi zestawienie przenośnego telefonu i komputera.

Zadajmy pytanie pomocnicze – wytrzymały smartfon (fajny telefon)? W zestawieniu obu sprzętów pod względem funkcjonalności smartfonowi znacznie bliżej jest do komputera – oczywiście mobilnego, spokojnie mieszczącego się w kieszeni.

Podobnie jak wersje stacjonarne i klasyczne netbooki, smartfon dysponuje aplikacjami i własnym, skonfigurowanym systemem operacyjnym, gwarantującym bycie na czasie i funkcjonalność. To czyni go atrakcyjniejszym, lepiej znoszącym technologiczny wyścig od typowych telefonów komórkowych. Zwykłego Galaxy, LG czy Xperię znajdziemy już do 1000 złotych, zwolennicy lepszych gabarytów muszą wydać kolejne setki złotych w górę.

Smartfon
Autor: Maik Meid
Źródło: http://www.flickr.com

Posiadacze, którzy w sprzętach łączących funkcje telefonów i komputerów, wolą funkcjonalność tych drugich, optują za tabletami . Tyczy się to wszystkich, którzy stawiają na multimedia, lubią przeglądać filmy, choćby wcześniej nie wiedzieli w ogóle co to jest tablet, o tym jak go rozgryźć nie wspominając. W przeciwieństwie do smartfonów nie są to gadżety w skali kieszonkowej. W odróżnieniu od przenośnych laptopów i mniejszych netbooków, nie mają one typowej klawiatury. Przypominają mobilne ramki z cyfrową klawiaturą i wkodowanym systemem (Android, Windows). Zapewnią swoim użytkownikom przyjemną podróż, czy wsparcie na szkoleniu.

Pozostaje pytanie – Tablet – a może pentagram? Odpowiedź wydaje się banalna, bo na miarę naszych potrzeb i możliwości. Rynek ofert komisowych daje nam nieograniczone możliwości zakupów, biorąc pod uwagę parametry i warunki eksploatacji. To właśnie od tych warunków użytkowania zależeć będzie wycena każdego elektronicznego maleństwa, na które się zdecydujemy podczas zakupów.

Źródło: