Dzisiejsze narzędzia, które ułatwiają wykonywanie codziennych funkcji

Komputeryzacja wkracza we wszystkie sfery życia. Współczesne techniki i automatyzacja procedur towarzyszą nam nie tylko w pracy, ale też w domu.
Rolety zewnętrzne zapewniają wrażenie bezpieczeństwa, chronią przed zimnem, również zapewniają ciszę, a w lecie subtelny chłód.

Sterowanie roletami zewnętrznymi może odbywać się ręcznie, albo też automatycznie – sprawdź tutaj. Samoczynne sterowanie roletami staje się coraz to bardziej powszechne, szczególnie obecnie, kiedy rynek oferuje wiele możliwości w przystępnej cenie. Sterowanie roletami przewodowe to najprostszy sposób automatyzacji rolet, jednakże jedynie w domach niewykończonych, gdyż konieczne jest przeprowadzenie kabla od rolety do przełącznika znajdującego się na ścianie. Konsumenci chętnie decydują się również na sterowanie radiowe, gdyż montaż nie potrzebuje dużo przeróbek. Wystarczy doprowadzić napięcie do każdej rolety z najbliżej położonego kontaktu, bądź puszki elektrycznej. Za sterowanie roletą jest odpowiedzialny pilot, który przesyła komendę sygnałem radiowym do odbiornika znajdującego się w silniku rolety.
garaż
Autor: Szymon Sieciński
Źródło: http://www.flickr.com
Współczesne tempo życia zmusza nas do sięgania po narzędzia, jakie ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków. W domach, w których instalowany jest system inteligentnego domu nie ma mowy o niepotrzebnych ubytkach energii. Mieszkańcy zdołają odpowiednio programować grzanie czy światło, przystosowując je do osobistych wymogów.

Jeżeli nie ma ich w mieszkaniu, program optymalizuje prace narzędzi grzewczych i wyłącza te daremnie pracujące. W porach nocnych redukuje temperaturę, wyłącza oświetlenie, zasłania rolety. Intensywność nagrzewania dopasowuje do zmieniającej się pogody.