E-papieros – jak bezboleśnie pozbyć się nałogu

Ogrom osób na całym globie boryka się z problemem tytoniowego nałogu. Co istotne problem ten zaczyna dotykać coraz młodszych osób. Gromadzone dane pokazują, iż ogrom palaczy przybywa w szybkim tempie pośród osób, które jeszcze nawet nie skończyły 18 roku życia.

Bardzo prosto jest zacząć, znacznie trudniej jednak porzucić. Czy jest coś, co może nam w tym jakoś pomóc? Elektroniczny papieros w swoich założeniach ma być antidotum pozwalającym na uwolnienie się od nałogu tytoniowego. Konstrukcja jego umożliwia dokonywanie nikotynowych inhalacji. Nikotyna jest substancją psychoaktywną, którą posiada tytoniowy dym i która wpływa na dobre samopoczucie ludzi palących. To właśnie ona odpowiedzialna jest za uzależnienie od tytoniu i to o nią nasz organizm ubiega się najbardziej, gdy mamy zamiar porzucić papierosy.
casablancacig
Autor: Lindsay Fox
Źródło: http://www.flickr.com

E-papierosy pozwalają nam regulować ilość dostarczanej do organizmu nikotyny poprzez stopniowe pomniejszanie jej ilości. Samo urządzenie swoim kształtem i wyglądem może przypominać popularnego papierosa, cygaro lub fajkę, w zależności od naszych preferencji. Prócz nikotyny, płyn znajdujący się w elektronicznym papierosie może posiadać również dodatki aromatyczne oraz smakowe, dzięki czemu nie tylko nie będziemy przeszkadzać osobom z najbliższego otoczenia, ale również dookoła nas będzie się unosić miła zapachowa aura. Jest to dodatkowy walor ponieważ palacze nader często borykają się z tym problemem. Silny zapach tytoniowego dymu wnika nie tylko w odzież ale również powoduje specyficzny zapach z ust. Problem ten często nawet komplikuje relacje z życiowymi partnerami, generując głupie kłótnie.

Warto też zwrócić uwagę na fakt, że papierosy elektroniczne pomagają nam zmierzyć z aspektami psychologicznymi uzależnienia od papierosów. Dużo ludzi uskarża się na powiększoną drażliwość podczas rzucania palenia oraz na brak zajęcia dla rąk. Wiąże się to często z tendencją do przybierania na wadze, gdyż szukamy jakiegoś zamiennika i próbujemy odciągnąć naszą uwagę od chęci sięgnięcia po papierosa poprzez sięganie po jakąś przekąskę. Elektroniczny papieros eliminuje ten kłopot, ponieważ zawsze mamy możliwość go mieć w zasięgu dłoni, gdy tylko przyjdzie chęć na papierosa.