Elektroniczny papieros pomoże rzucić palenie

Kilkanaście miesięcy temu wdrożono w naszym kraju zakaz palenia papierosów w miejscach publicznych. Lokale gastronomiczne, kawiarnie i puby stały się miejscami bez dymu tytoniowego. Da się nareszcie wybrać wieczorem do pubu i wrócić do domu w ubraniu, które nie będzie przesiąknięte dymem. Część palących na pewno w związku ze wspomnianym zakazem zadecydowała o rzuceniu nałogu. Pomocny być w tym może e-papieros.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

Jakiś czas temu wdrożono w Polsce zakaz palenia tytoniu w miejscach publicznych. Restauracje, kawiarnie i bary stały się miejscami bez dymu papierosowego. To wspaniałe wyjście. Można w końcu wyjść wieczorem do pubu i wrócić do domu w ubraniu, które nie będzie śmierdziało papierosami. Możemy w spokoju posiedzieć i pogadać ze znajomymi bez konieczności ciągłego rozgarniania zawieszonych w powietrzu chmur dymu. Oczywiście, w dużej ilości lokali działają sale dla palaczy, więc nie powinni oni czuć się w żaden sposób dotknięci tym ograniczeniem. Duża ilość palaczy na pewno z racji wspomnianego zakazu podjęła decyzję o skończeniu z nałogiem. Pomóc w tym może e-papieros.

Pod tą nazwą ukrywa się małe urządzenie elektroniczne, które ma za zadanie zastąpić standardowe papierosy. Oczywiście powstało ich już wiele typów, możemy zakupić do nich odpowiednie płyny mające nadawać smak, a także dostarczające nikotynę terapeutyczną. Tego typu papieros może mieć różne „moce”, uzależnione od tego który preparat do niego dokupimy. Można kupić takie zupełnie nie mające nikotyny, aż po takie ze zwiększoną jej ilością.

Chcesz rzucić palenie? Przygotuj się...
Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.

To urządzenie naturalnie jest wielorazowego użytku. Możemy używać tego sprzętu wielokrotnie. Z racji tego, że to urządzenie elektroniczne należy ładować jego baterię, uzupełniać płyn a czasami wymieniać różnego rodzaju elementy na nowe, ponieważ po prostu się zużywają.

Elektroniczny papieros nie emituje dymu, bo nic się w nim nie pali, jedynie użytkownik inhaluje się właściwą mieszanką. W związku z tym nie ma żadnych ograniczeń co do używania go w miejscach publicznych. Pomimo, że to urządzenie jest dość drogie, to jednak korzystanie z niego jest zdecydowanie bardziej opłacalne niż kupowanie zwykłych papierosów, których ceny doszły już do kilkunastu złotych za pudełko.

Standardowe papierosy najprawdopodobniej nigdy całkiem nie znikną z rynku, jednakże jeśli pragniemy zrobić cokolwiek dla własnego zdrowa i nie utrudniać dymem życia wszystkim wokół powinniśmy zdecydować się na kupienie papierosa elektronicznego. Na pewno nie będziemy żałować tej decyzji, a być może spróbujemy zupełnie rzucić palenie.