Elektroniczny świat

Gdy chodzi o karty pamięci do lustrzanek, przyznać trzeba bardzo imponującą oraz rozbudowaną ofertę na rynku. Oferty szczególnie zróżnicowane pozwalają znaleźć tę odpowiadającą klientom w stu procentach. Stawiając na kartę pamięci do swego aparatu, trzeba kierować się także jej kompatybilnością z naszym sprzętem. Producent stara się stale zadziwiać swoich odbiorców bogactwem wyboru. Przyznać trzeba, że udaje mu się to szczególnie.

kobieta z białym aparatem fotograficznym
Autor: Garry Knight
Źródło: http://www.flickr.com

Bez wątpienia każdy użytkownik aparatów cyfrowych stanie pewnego dnia przed podjęciem decyzji o kupnie karty pamięci. Zada sobie wówczas pytanie dotyczące tego, którą kartę oraz o jakiej pojemności poleca się wybrać. Finalnej odpowiedzi na tę kwestię jednak nie znajdzie, ponieważ to zależne jest od własnych potrzeb oraz preferencji.

Wymagania konsumenckie różnią się miedzy sobą tak, jak różnią się oferty producentów. Bez żadnego problemu można na rynku wyszukać kartę pamięci do lustrzanki spełniającą wszelkie stawiane jej kryteria. Kiedy już mamy aparat i akcesoria do niego, dobrze jest zastanowić się, jak go przenosić. Doskonałym rozwiązaniem jest plecak fotograficzny (więcej tu). Kiedy jednak wolimy coś eleganckiego i poręcznego zdecydujmy się na torby i futerały fotograficzne – tu zobaczysz inspiracje: www.ceneo.pl/.

Fotografia amatorska i profesjonalna
Autor: Leo Hidalgo
Źródło: http://www.flickr.com

Fujifilm X-M1 jest adresowany do doświadczonych hobbystów oraz zawodowców, którzy w przedsprzedaży wydadzą na niego około 3400 zł w pakiecie z obiektywem XC 16-50mm F3.5-5.6 OIS. To całkiem wiele jak na tej klasy sprzęt. Przyjrzyjmy się więc jego parametrom i zaopiniujmy czy wart jest swojej ceny.

X-M1 to również tworzenie obrazów w zakresie czułości ISO 200–6400 (można rozszerzyć do ISO 25600), szybkość zdjęć seryjnych do 5,6 kl. na sek., nakręcanie filmów w jakości HD i 49-punktowy AF, co zapewnia uzyskanie przewidywanej ostrości obrazów. Aparat z wymiennym obiektywem, poza tym, ma odchylany o 90 stopni ekran LCD o przekątnej 3 cale oraz funkcję Wi-Fi, umożliwiającą bezprzewodowe przesyłanie zdjęć.