Elektronika użytkowa w naszym życiu, czyli jakiego rodzaju elektroniczne urządzenia są obecnie używane.

Dzisiaj mało kto może sobie wyobrazić codzienne funkcjonowanie bez jakiejś elektroniki. W zasadzie każdy nosi ze sobą telefon komórkowy, czy będzie to starsza klawiszowa konstrukcja, czy też najnowszy model smartfona. Poza tym u wielu osób znajdują się tablety, laptopy lub komputery stacjonarne, a także inny sprzęt, taki jak telewizory czy konsole do gry. Jednak obecnie typowy czas życia tego typu sprzętów to maksymalnie kilka lat.

sony xperia
Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Będzie się tak dziać z dwóch powodów, po pierwsze są one tak bardzo skomplikowane, że zwyczajnie się po tym okresie psują, a próby napraw przeważnie nie będą się opłacać. Kolejna sprawa, to dość szybko się starzeją i nie radzą sobie z aktualnym oprogramowaniem, przez co wiele osób po prostu je wymienia na kolejne modele. Zwłaszcza widoczne jest to na rynku tabletów i smartfonów, gdzie kilka lat to w zasadzie przeskok o całą epokę urządzeń.

Zwiększa się wielkość pamięci, ilość procesorów, wypuszczane są kolejne odmiany systemów operacyjnych, a także gry i programy, jakie na starszych generacjach sprzętu będą kiepsko działać. Wytwórcy smartfonów i tabletów prześcigają się w coraz nowocześniejszych urządzeniach, dodając sporo przydatnych na co dzień funkcji. Przykładowo nowy smarfton sony xperia (http://i-sklep.com.pl/product-pol-369-Sony-Xperia-E-bialy.html) e to typowe urządzenie z 4G pamięci i niewielkim ekranem dotykowym. Jednak może on zaoferować niezwykle interesującą, wbudowaną fabrycznie aplikację Walkmen, dzięki której da się w wygodny sposób słuchać muzyki i zarządzać piosenkami.

sony xperia
Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei nexus 7 (kliknij w link), flagowy model z rodziny 7-calowych tabletów, to obecnie jeden z najlepszych sprzętów na rynku w takim segmencie. Posiada cztery wydajne rdzenie i 32 G pamięci, przez co nawet najbardziej wymagające aplikacje powinny na nim działać bez większych problemów, bez zacinania się i opóźnień. Doskonałej jakości ekran będzie wyświetlał wszystkie detale i doskonale radzi sobie z kolorami, a wygodna, funkcjonalna obudowa zapewni dużą wygodę przy użytkowaniu.