Fitness w domu – orbitrek, czy bieżnia?

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jakim sposobem jednak trenować, kiedy żyjemy w nieustannym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Należy zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się odpowiedzieć na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”

Wszyscy wiemy, jak istotny jest aktywny tryb życia. Jak jednak trenować, kiedy żyjemy w ciągłym pośpiechu i brakuje czasu na wyjście na siłownię? To łatwe ! Należy zaopatrzyć się w sprzęt fitness w domu. Niezwykle popularne są bieżnie treningowe oraz orbitreki. Co jednak wybrać? Postaramy się znaleźć odpowiedź na pytanie „bieżnia treningowa, czy orbitrek?”
Zdrowie kobiety
Autor: jerine / http://www.flickr.com

Bieżnia treningowaNiezwykle popularnym rządzeniem fitness do trenowania w domu jest bieżnia treningowa. Urządzenie to pozwala na bieganie bez ograniczeń w domowym zaciszu . Należy zaznaczyć, że ćwiczenia te są komfortowe i bezpieczne. Ćwicząc na bieżni redukujemy tkankę tłuszczową, redukujemy poziom cholesterolu i podnosimy wydolność krążeniowo-oddechową. Treningi wpływają także na naszą sylwetkę – formują mięśnie nóg oraz pośladków. Świetnym wyborem jest bieżnia elektryczna. Ten typ bieżni pozwala na lżejszy i bardziej naturalny bieg oraz marsz. Co więcej możemy łatwo zmieniać tempo przesuwania się taśmy, czego nie można powiedzieć o bieżni magnetycznej. Pozostaje jeszcze wybór producenta – chcielibyśmy przecież nabyć wysokiej jakości, które będzie służyło nam przez długi czas. Należy tu zaznaczyć, że bieżnia Kettler to znakomity wybór. Kettler cieszy się sporymm zaufaniem i zapewnia wysoką jakość swych produktów.

TrenażerMoże należy jednak pomyśleć nad zakupem orbitreku? Te urządzenia posiadają dużo zalet, które należy uznać. Trenażer mniej obciąża stawy, zmniejsza się więc ryzyko kontuzji. Co więcej, ćwiczenia na orbitreku angażują również mięśnie ramion, pleców oraz klatki piersiowej. Jeżeli nie chcemy wydać jednak zbyt dużo pieniędzy, dobrym wyborem będzie orbitrek magnetyczny. To urządzenie przeważnie jest tańsze od orbit reków innego typu, zaś komfort treningu wcale nie jest dużo mniejszy.