Folia ochronna na aparat telefoniczny – dlaczego powinniśmy ją użytkować?

Szkło matrycy jest mocne i odporne na czynniki zewnętrzne. Niestety, nie jest ono niezłomne. Przy upadku z większej wysokości zdoła się rozbić lub okropnie zarysować. Czy folia może oszczędzić go przed tego typu wypadkiem?

smartfon
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com
Mnóstwo ludzi twierdzi, że folia (sprawdź) na telefon szpeci jego wygląd, pogarsza obsługiwanie panelu dotykowego, a niepoprawnie naklejona dodatkowo obniża widoczność na ekranie a nawet zniszczyć wyświetlacz. Wyświetlacz komórki rysuje się od najmniejszych czynników, na przykład wpychanie go do torby czy kieszeni w spodniach. Czasem nawet nie mniemamy, iż jakaś czynność może skutkować rysowaniem powierzchni. Przez uznanie folii zabezpieczających producenci polepszyli technikę mocowania ich do szybki, w tej chwili nie stosuje się kleju akrylowego a silikonowy. Nie wpływa on nic a nic na powierzchnię. Czasem folie z jego obecnością reklamowane zostają jako „bezklejowe”. Spoiwo natomiast jest, ale niezmiernie bezpieczne i nieszkodliwe. Nie powoduje uszkodzeń szybki. Jeśli chodzi o dalsze udogodnienia dla użytkownika, da się wybierać w powierzchniach. Folia (etuo.pl/asus-zenfone-max-zc550kl-folia-ochronna.html) na telefon (folie znajdziesz na www.etuo.pl) może być połyskująca a także matowa. Niektórzy ogłaszają, iż ta pierwsza w najmniejszym stopniu „szpeci” aparat telefoniczny, ta druga z większym natężeniem. Mimo to gołym okiem tego się nie zauważa.

nokia
Autor: Nokia
Źródło: Nokia
Nie oddziałuje to w żadnym stopniu na wygląd komórki. Najdroższe jak dotychczas są folie zrobione ze szkła pancernego, które w największym stopniu ochraniają nasz aparat. Wartość tego typu gadżetu to mniej więcej 50 złotych, kosztuje więcej od zwykłej folii, bowiem cena tamtej oscyluje w granicach 20 złotych.

Wytwór jakim jest folia na telefon nie jest znacznym wydatkiem (odwiedź autoryzowany sklep). Wystarczy przyglądnąć się aparatom z naklejoną osłoną i możemy zaraz zauważyć, iż nie jest to widoczne. Nie szpeci przy tym urządzenia, zapewniając mu przy tym asekurację przed szramami jak również ewentualnym rozbiciem ekranu.