Gadżety i akcesoria do komórek i smartfonów – jak je wybrać, żeby bezpiecznie i długo służyły

Popularność telefonów komórkowych i smartfonów rośnie dynamicznie, tak naprawdę chyba niewiele osób takiego urządzenia jeszcze nie ma. Ale zakupując sam telefon, czy to od któregoś operatora, czy na wolnym rynku, otrzymuje się go w wersji podstawowej.

zobacz to
Autor: Senado Federal
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście w zestawie znajduje się ładowarka, bo bez niej trudno smartfon w ogóle używać, część producentów dokłada jeszcze słuchawki, chociaż przeważnie nie będą one najlepsze jakościowo, i w zasadzie tyle. A przecież rozmaitych dodatków i akcesoriów do sprzętu telefonicznego jest całe mnóstwo, i jeśli ktoś tylko potrzebuje sobie coś potrzebnego kupić, to nie powinien mieć z tym dużych problemów. Do dyspozycji będzie miał akcesoria oryginalne, od producenta urządzenia. Zobacz tutaj: https://www.etuo.pl/uchwyty-samochodowe|https://www.etuo.pl/uchwyty-na-rower”>https://www.etuo.pl/uchwyty-na-rower|https://www.etuo.pl/rysiki”>https://www.etuo.pl/rysiki|https://www.etuo.pl/ladowarki-sieciowe”>https://www.etuo.pl/ladowarki-sieciowe|https://www.etuo.pl/ladowarki-samochodowe”>https://www.etuo.pl/ladowarki-samochodowe|https://www.etuo.pl/power-banki”>https://www.etuo.pl/power-banki|https://www.etuo.pl/glosniki-bluetooth”>https://www.etuo.pl/glosniki-bluetooth}.

Smartfon Huawei Ascend P6
Autor: Huawei
Źródło: Huawei

Mają one przeważnie dość wysoką jakość i parametry, ale również ich cena najczęściej będzie niezbyt niska, bo niestety za logo trzeba sporo dopłacić. Inną możliwością będzie zakup akcesoriów wytwarzanych przez setki firm z całego świata, z tym że tu już trzeba uważać z ich jakością. W wielu przypadkach dorównują one poziomem wykonania tym oryginalnym, ale niekiedy są tak kiepsko wykonane, że się psują po kilku użyciach. Dlatego też najlepiej dany przedmiot oglądnąć przez zakupem, a jeżeli będzie to mało możliwe, bo kupuje się przez internet, to znaleźć coś, co będzie miało jakąś markę.

Pośród miejsc które oferują akcesoria do komórki dużą rolę odgrywają aukcje internetowe. Tak naprawdę nie ma żadnych ograniczeń i regulacji jeśli chodzi o sprzedaż takich typu towarów, co jest nadużywane przez nieuczciwych sprzedawców którzy oferują akcesoria bardzo kiepskiej jakości. Są one produkowane masowo w Chinach czy innym kraju w Azji, sprowadzane kontenerami do naszego kraju i na koniec sprzedawane w internecie. Niestety jakość mają bardzo niską, podobnie zresztą jak ceny, które sobie życzą firmy je sprzedające. Osoby, które się na nie kuszą niekiedy już po paru dniach są zmuszone do ich pozbycia się, jednak przy niewielkich cenach mało komu chce się bawić w reklamacje i oddawanie towaru.