Gdy telefon komórkowy zawodzi…

Myśliwy w obecnych czasach to już nie mężczyzna odziany w kawałek zwierzęcej skóry, przemierzający pola z łukiem i czający się na swą zdobycz. To zdecydowanie inny obraz, na który składa się nowoczesna broń myśliwska oraz gadżety strzeleckie.

Albowiem profesjonalny myśliwy musi postarać się również o ubiór na polowanie. Nie robi tego tylko z powodu poczucia estetyki czy też wieloletniej tradycji myślistwa, lecz przede wszystkim dla wygody oraz dobrego samopoczucia w czasie polowań.
telefon
Autor: Jim Le
Źródło: http://www.flickr.com

Odpowiednio dobrane obuwie, w których myśliwy będzie czuł się komfortowo, to podstawa udanego polowania. Wygoda jest ważna, ale bezpieczeństwo to sprawa priorytetowa.Jeśli interesują nas spodnie czy koszule, oferta jest równie bogata – od spodni w kolorach kamuflażowych, przez pełen wachlarz jaśniejszych odcieni i fasonów. Świetnym okryciem na polowanie może być wełniana kamizelka. Najważniejszym okryciem dla myśliwego jest jednak kurtka. Zabezpiecza na polowaniu przed złą pogodą, nie krępuje ruchów a bywa, że ułatwia kamuflaż. Współczesne kurtki są na tyle uniwersalne, że możemy je nosić cały rok.

Na wyprawy po lesie warto zaopatrzyć się w krótkofalówki . Takie radia powinny wytrzymać cały dzień, posiadać dobry zasięg umożliwiając tym samym dyskretną rozmowę myśliwych bez straszenia połowy mieszkańców lasu. Komfort i wygoda, tych cech powinniśmy oczekiwać od walkie-talkie.

Warto zdecydować się na internetowe zakupy, wpisując w wyszukiwarce frazę: krótkofalówki sklep. Atrakcyjne ceny, duży wybór a także krótki czas dostawy to powody, które przemawiają do skorzystania z oferty walkie talkie sklep. Znajdziemy tam także radiotelefony, które coraz częściej znajdują zastosowanie w bractwach myśliwskich. W razie samodzielnego polowania (kiedy telefon komórkowy zawodzi|nie funkcjonuje jak należy), w niebezpiecznych sytuacjach, łącząc się przez radiotelefon możemy spodziewać się szybkiego odzewu. To uzasadnienie dla którego w krajach skandynawskich każdy członek koła łowieckiego musi posiadać radiotelefon na polowaniu. Wartym polecenia sprzętem jest DMR hytera. Wytrzymała na zabrudzenia, urazy mechaniczne – przeznaczona do pracy w terenie, starannie wykonana i z dużym zasięgiem, sprawdzi się w każdych, nawet najcięższych warunkach, o jakie nietrudno w czasie wyprawy na polowanie.