Innowacyjne rozwiązania dla każdej firmy

Każdy właściciel przedsiębiorstwa to przyzna: nic tak nie poprawia humoru, jak bezproblemowa firmowa organizacja i administracja. Tony danych i makulatury, naglące terminy i ginące ciągle niezbędne dokumenty – to zgroza, która nie pozwala spokojnie zmrużyć oka. Ład jest więc najbardziej wymagany, ponieważ pozwala na bardziej niezawodną pracę, a jednocześnie nie naraża nas na nieporządek, który byłby w stanie nastręczyć nam kłopotów, przykładowo, podczas kontroli.

Toshiba LX830
Autor: Toshiba
Źródło: Toshiba
Niezbędne dla podtrzymania porządku w organizacji są dwa narzędzia: system do raportowania i narzędzia do budżetowania. System do raportowania musi być nowoczesny, oznacza to, że, powinien odznaczać się niezawodnością i ekonomicznym uzasadnieniem. Zastosowanie nowoczesnego systemu raportowania pomaga w dostępie do aktualnych informacji, a także pomaga w efektywnym zarządzaniu firmą. Najlepiej by było, jakby tego typu system był wyposażony w możliwość integracji z innymi pomocnymi usługami, jakie nie są powiązanie stricte z samym raportowaniem.

System raportowania umożliwia przeprowadzenie interesujących analiz. Można dzięki niemu przyrównać osiągane wyniki z przeszłości, zbadać tendencje, jakie w dzisiejszych czasach rządzą w naszej branży, porównać wersję budżetów i ich realizacji w konkretnych latach. Z łatwością i dokładnością można zbadać dynamikę zmian konkretnych wielkości w okresie kilku lat, analizę wskaźników finansowych oraz analizy prognoz finansowych. To oczywiście tylkoparę propozycji, ponieważ odpowiedni system do sporządzania raportów posiada wiele pozostałych pomocnych możliwości.

Identycznie, niezwykle przydatne w każdym przedsiębiorstwie są narzędzia do budżetowania. Najbardziej profesjonalny jest taki, jaki efektywnie zastępuje zwykłe, przedawnione narzędzia, jakie wykorzystywaliśmy w analizie finansowej, lub controllingu, czyli arkusze kalkulacyjne (na przykład Excel), ale też proste aplikacje tworzone przez programistów. Pamiętaj, że nowatorskie systemy do budżetowania to koniec z nudnym, żmudnym przepisywaniem danych, ręcznym sklejaniem arkuszy czy koniecznością nanoszenia korekt przy każdej zmianie w strukturze arkusza.

Odpowiedni system do budżetowania pomaga zarządzać wielką ilością zbiorów danych controllingowych, zarządzaniem szeregiem uprawnień dostępowych konkretnych użytkowników, co zwiększa bezpieczeństwo zgromadzonych w systemie danych. Najważniejsza jest jednak niezwykła efektywność przygotowywana analiz ekonomicznych.