Jak Sony wypada na tle innych marek

Koncern Sony wypuścił w ostatnim czasie na rynek kilka zaawansowanych kompaktów. Wśród flagowych sprzętów znaleźliśmy cztery unikalne modele: DSC-HX300 z 50-krotnym zoomem optycznym, DSC-WX300 wyposażonego w matrycę 18,2 megapikseli, wodoszczelny DSC-TX30 oraz DSC-HX50 – najmniejszy kompakt z tak dużym zoomem.

logo sony

Rozpocznijmy ranking od najnowszego – aparatu Sony DSC-HX300 – poprawionej wersji HX200V, który wygląda jak standardowa lustrzanka i posiada porównywalny panel obsługi. Zaawansowany megazoom zaopatrzono w matrycę o rozdzielczości 20, 4 MP i solidniejsze podzespoły. Dodatkowo DSC-HX300 jest stabilniejszy od poprzednika i może poszczycić się udoskonalonym systemem stabilizacji obrazów. Dużą zaletą kompaktu są również jego opływowe kształty, co przyczynia się do tego, że aparat Sony wygodnie leży w rękach i ułatwia pracę fotografującemu.

Pretendentem do drugiego miejsca jest DSC-TX30, czyli nadzwyczaj solidny, choć z pozoru zwyczajny kompakt. Wodoszczelny aparat umożliwia fotografowanie do pięciu metrów pod wodą, a jego twarda obudowa wytrzyma upadek z wysokości półtora metra i sprawdzi się nawet przy minusowej temperaturze. Premierowy Cyber-shot został wyposażony w dotykowy ekran, przetwornik (idź do serwisu) obrazu typu CMOS Exmor R o rozdzielczości 18, 2 MP oraz system stabilizacji obrazów – Super SteadyShot. Ponadto Sony DSC-TX30 daje możliwość nagrywania filmów w formacie 1080 p oraz tworzenie zdjęć 3 D.

Następny w kolejności jest DSC-HX50, czyli lekki i niewielki aparat kompaktowy, wyposażony w aż 30-krotny zoom optyczny i matrycę typu CMOS Exmor R, o wartości 20, 4 MP. To w tej chwili prawdopodobnie najmniejsza cyfrówka z megazoomem, która pozwala na fotografię obiektów z prędkością dziesięciu klatek na sekundę. Aparat Sony DSC-HX50 ma wyświetlacz LCD i przydatną funkcję Wi-Fi. Sprzęt dedykowany jest fanom modeli kieszonkowych , łaknących połączenia ulepszonych funkcji kompaktu z gustownym designem.

aparat

Ostatni z opisywanych produktów to DSC-WX300, polecany przez producenta. Cyfrówka z serii WX jest zaawansowanym aparatem, dostępnym w niestandardowych kolorach. Na tle innych produktów tej klasy przedstawia się wyjątkowo dobrze i przyciąga swoim wyglądem. Prócz matrycy o rozdzielczości 18, 2 MP czy dwudziestokrotnego zoomu, Sony DSC-WX300 został zaopatrzony w funkcjonalny dotykowy wyświetlacz i Wi-Fi. Z aparatu na pewno będą usatysfakcjonowani amatorzy systemu “point and shoot”, bo tym razemproducent oferuje im aż kilkanaście programów tematycznych.

Najnowsze aparaty Sony to stylowe i praktyczne urządzenia o wysokich parametrach użytkowych. Można je spokojnie polecić amatorom fotografii, którzy aktywnie wykorzystują wolny czas i chcą rejestrować chwile spędzone z przyjaciółmi lub w trakcie podróży. Każdy z opisywanych modeli spełni swoją funkcję i umożliwi na dłużej cieszyć się oczekiwaną jakością obrazów.