Jak technologia odmieniła nasze życie? Jakiego rodzaju zmiany zwłaszcza stały się widoczne?

Trudno aktualnie wyobrazić sobie świat bez posługiwania się najnowocześniejszą technologią. W którym miejscu byśmy byli bez bezproblemowej komunikacji, dostępu do internetu, gwarantowanych coraz bardziej aplikacji? Na pewno świat by się przez takie coś nie skończył, lecz utracilibyśmy bardzo wiele możliwości. Zastanówmy się nad tym jaki byłby świat?
sony xperia
Autor: John Karakatsanis
Źródło: http://www.flickr.com

Faktycznie całkowicie inaczej kontaktowalibyśmy się z bliskimi. Kiedyś były tradycyjne telefony i to był główny kanał komunikacyjny. Dzięki temu ludzie byli bardziej poukładani pod tym względem, iż nie mogli pozwolić sobie na błyskawiczną zmianę planów, przykładowo w ostatniej chwili. A od dnia, gdy mamy telefony komórkowe to starczy, że napiszemy smsa, że coś nam “wypadło” więc plany ulegają zmianie. Z drugiej jednakowoż strony to pozytywne, ponieważ przecież w dawnych czasach nie mogliśmy szybko się skontaktować wtedy, jak to było niezbędne.

Przez takie sprawy nawet jak chcielibyśmy kogoś poinformować o zmianie planów nie było tego typu ewentualności. To jeden z przykładów, ponieważ obecnie własny telefon komórkowy lub smartfon to coś zwyczajnego, identycznie jak zwyczajne są dodatki do tego rodzaju sprzętów, jak etui na Huawei (zobacz szkło Huawei Y3 II) i obudowa do Sony Xperia. Zobacz etui ma Sony Xperia. Inną kwestią jest internet, to była prawdziwa rewolucja, jaka odmieniła nasze życie. W każdym miejscu, gdzie jest dostępny internet pojawiły się zupełnie nowe możliwości, lecz także niebezpieczeństwa. Możliwości można bez problemu dostrzec, to większe szanse, by zaistnieć, pokazać swoje umiejętności, to także polepszyło sposób komunikacji, szukania zatrudnienia, poznawania nowych ludzi. Jednakże, pojawiły się liczne niebezpieczeństwa, zwłaszcza dla najmłodszych.
W=200Treści, jakie są dostępne w sieci na pewno mogą wpływać na psychikę nieprzygotowanych na tego rodzaju wrażenia najmłodszych użytkowników internetu. Różnorodne treści pornograficzne lub związane z przemocą powinny być niedostępne dla dzieci, a o to tak naprawdę muszą zadbać rodzice, bo niestety będą zawsze do zobaczenia w globalnej sieci. Całe szczęście jest większa świadomość takich niebezpieczeństw, a co więcej ludzie coraz bardziej mądrze korzystają z internetu.