Jak tworzy się mobilne aplikacje? O czym trzeba pamiętać? Jak do tego podejść?

Mobilność powoduje, że świat jakby uległ zmniejszeniu, bo znajduje się na wyciągnięcie ręki. Dzięki aplikacjom mobilnym wszystko wydaje się łatwiejsze. Gdy posiadamy firmę, to również powinniśmy pomyśleć o zrobieniu swojej aplikacji, jaka ułatwi dostęp do usług czy produktów naszym klientom. Można się spodziewać, że za ich sprawą możliwe stanie się ułatwienie dokonywania zakupów, interakcję z naszą firmę, będzie to się przekładać na dobrą sprzedaż i stałych klientów.

smartfon - aplikacja na smartfon
Autor: Maurizio Pesce
Źródło: http://www.flickr.com

Nim ją stworzymy, musimy się zastanowić, po co nam tak naprawdę aplikacja. Czy będzie przydatna w naszych działaniach marketingowych w szerszym kontekście, a może będzie jedynie istniała, jako dodatek do naszej podstawowej działalności. Jak to sprawdzić? Bardzo prosto, weryfikację warto oprzeć o zbadanie naszej grupy docelowej, czy używa w ogóle tabletów. Jej liczebność wzrasta bardzo szybko, więc nawet jak obecnie mało klientów korzysta z tego mobilnego urządzenia, to można przypuszczać, że za kilka lat na pewno będzie ich więcej. Jeśli aplikacja rzeczywiście będzie dobra dla naszej grupy docelowej, to musimy zastanowić się nad kreacją.

Sprawdzić trzeba, jakie rzeczy zainteresują naszych klientów. Jest to bardzo wymagający etap całej operacji, ponieważ bardzo ciężko odnaleźć własną niszę. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele aplikacji, i choć samo projektowanie aplikacji mobilnych nie wydaje się być tak trudne pod kątem technicznym, to jednakże kreacja jest trudna, bo ciężko zrobić jest coś wspaniałego, świeżego i kreatywnego, co zachęci ludzi do skorzystania z naszej aplikacji. Z tego powodu też najlepsze aplikacje tworzą działy kreatywne, w jakich znajdują się copywriterzy.

aplikacje mobilne na telefon
Autor: N i c o l a
Źródło: http://www.flickr.com

Mimo tego, że najczęściej zajmują się oni tworzeniem tekstów, to do nich należy też zrobienie koncepcji kreatywnych. Ich pomysłowość może dać pożądane rezultaty, spowodować, iż rzeczywiście aplikacja okaże się strzałem w dziesiątkę. Aby tak było trzeba całkiem sporo dobrych pomysłów, ponieważ z nich pewnie zostanie wybrany ten najlepszy, jaki zostanie użyty podczas tworzenia aplikacji mobilnej. Z tego względu tak ważne są dobre pomysły, bez nich nic naprawdę wyjątkowego raczej nie powstanie. Mobilny program może okazać się doskonały pod względem technicznym, jednak nikt nie będzie go używał jeżeli będzie on niepotrzebny.