Jak w szybki sposób odnaleźć dobry tablet?

Świat mobilnej rozrywki od kilku lat zawładnięty jest przez smartfony i tablety. W sklepach swe urządzenia oferuje paru największych, renomowanych wytwórców i kilkudziesięciu innych, których urządzenia są nieco gorsze jakościowo, lecz za to kosztują sporo mniej. O tym czy wybrać tablet solidny lecz drogi, czy też zdecydować się na tani, ale z gorszymi parametrami i tak zdecyduje sam klient, do niego będzie należeć końcowa decyzja. Jeżeli ktoś będzie się skłaniał się jednak ku pierwszej grupie, to powinien przyjrzeć się tabletom Sony, przez wiele osób uważanych za jedne z najlepszych na rynku.

tablet
Autor: Raffaele Esposito
Źródło: http://www.flickr.com
Charakteryzują się one doskonałą jakością wykonania, solidnością i dobrymi parametrami. Jednym z podstawowych modeli (Tablet Sony Xperia™ Tablet Z 16 GB LTE Wi-Fi Czarny (SGP321B)) firmy Sony jest Tablet Sony Xperia Tablet Z 16 GB WiFi Czarny (SGP311E3/B). Posiada on ekran o przekątnej 10 cali, wykonany z bardzo odpornego na zarysowania szkła, a równocześnie jest przy tym bardzo lekki i smukły. Funkcje stosowane do tej pory w telewizorach z najwyższej półki gwarantują wyjątkowo ostry i barwny obraz, a wydajny układ procesora i spora ilość pamięci pozwoli na grę w najbardziej wymagające gry.

start pracy tabletu
Autor: Karolina van Schrojenstein Lantman – Orlinska
Źródło: http://www.flickr.com

Na tym urządzeniu został zainstalowany najnowszy system Android, wzbogacony dodatkowo przez programistów Sony o wydajne programy poprawiające wydajność pracy. Opisywany powyżej model tabletu łączyć się może jedynie za pomocą sieci wi-fi, lecz Tablet Sony Xperia™ Tablet Z 16 GB LTE Wi-Fi Czarny (SGP321B) posiada dodatkowe gniazdo które pozwala na wykorzystanie technologii LTE.

Wśród ogromnej liczby wszelakich tabletów można znaleźć nietypowe, ciekawe sprzęty. Należą do nich przykładowo piórkowe tablety, które umożliwiają pracowanie zarówno palcami jak i dołączonym do sprzętu dotykowym piórem. Więcej odnośnie tematu znajdziesz tu: Tablet Wacom BAMBOO 3 MANGA E (CTH-470M-RUPL). Jednym z bardziej znanych przedstawicieli tej rodziny urządzeń jest Tablet Wacom Bamboo 3 Pen ,Touch (CTH-470K-PL), łączący w sobie możliwości tabletu i tabletu piórkowego. Zaś Tablet Wacom BAMBOO 3 MANGA E (CTH-470M-RUPL) to sprzęt dedykowany miłośnikom twórczości cyfrowej.