Jak wygląda obecnie rynek telefonów komórkowych i akcesoriów w Polsce

Coraz mniej już jest współcześnie osób, które nie posiadają komórki. Sprzęt ten obecnie jest nieodzownym elementem naszego życia, niektórzy na co dzień muszą nosić nawet dwa aparaty, posiadając telefon prywatny i służbowy. Komórki są także sprzętami, które wymieniane są najszybciej. W dużym stopniu wynika to z faktu, że umowy z firmami telekomunikacyjnymi podpisywane są na okres dwóch lat i przeważnie po tym czasie można otrzymać nowy model.

etui silikonowe - zobacz tutaj
Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com
Większość osób korzysta z tego rozwiązania, w efekcie czego stary aparat albo idzie do wyrzucenia, albo jest sprzedawany dalej na aukcji lub w komisie. Inną rzeczą jest także wytrzymałość obecnych telefonów, pewne modele faktycznie mają cykl życia przewidziany właśnie na dwuletni okres i po tym czasie zwyczajnie nie nadają się do dalszego użytku. Każdego roku na całym świecie sprzedaje się setki milionów nowych komórek, co bardzo dobrze będzie świadczyć o wielkości tego rynku. A że większość tych komórek będzie potrzebować dodatkowych akcesoriów, to i rynek z nimi związany będzie miał podobną wielkość.

etui
Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie nie ma żadnego problemu aby kupić dowolne akcesoria do każdego z modeli telefonów, czy będzie to obudowa na komórkę, czy zestaw głośnomówiący albo słuchawki – sprawdź obudowy. Na rynek akcesoriów bardzo mocno weszli producenci z Chin, proponując w zasadzie wszystko w atrakcyjnych cenach. Jednak małe ceny często są związane z niezbyt wysoką jakością, dlatego też warto zwracać uwagę na to, co się kupuje.

W przypadku zakupów w internecie, a to one właśnie stanowią obecnie większość handlu takimi akcesoriami, niekiedy może być to trudne, każdy ze sprzedawców przecież będzie zachwalał oferowane etui silikonowe na telefon jako stuprocentowo pasujące i najwyższej jakości. Również zdjęcia nie w każdym przypadku wiernie oddają rzeczywisty wygląd sprzedawanego przedmiotu, więc ostrożność będzie tu zalecana. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie wybranie się do jakiegoś sklepu z akcesoriami telefonicznymi i tam dokładne oglądnięcie tego, co będzie się chciało kupić. Być może więcej to będzie kosztować, ale za to będzie się miało pewność, że dany przedmiot w pełni pasuje.