Jaki aparat fotograficzny służący do zdjęć prasowych?

Fotografia prasowa rządzi się własnymi prawami.Fotoreporter, który otrzymuje zlecenia na zdjęcie relacjonujący istotne wydarzenie polityczne, przykładowo zamieszki, musi liczyć się z tym, że danego ujęcia nie da się powtórzyć.Sytuacja zmienia się wtedy na tyle dynamicznie, że o uchwyceniu poruszającego momentu decydują niejednokrotnie dosłownie sekundy.

Obiektyw, fotografia
Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu

Jest to niezwykle trudna, którą wykonuje się w dużym pośpiechu. Osoba, która chciałaby pracować w tym zawodzie, musi odporna na stres, jak również wytrwała, ponieważ czekanie na najlepsze ujęcie poświęcenia. Fotoreporter musi też nosić ze sobą dużo ciężkiego sprzętu,dlatego jest to praca dla osób sprawnych fizycznie.

Fotografowanie szybko rozgrywającej się akcji wymaga od fotografa nie tylko refleksu, ale również aparatu z bardzo sprawnie działającym układem autofocusa, a także rejestruje obraz z prędkością kilku klatek na sekundę. Dlatego w torbie fotoreportera musi znaleźć się sprzęt, który zapewni krótki czas reakcji na wciśnięcie spustu migawki. To bardzo ważne, ponieważ jego bufor nie może się zapełnić nawet po wykonaniu dwudziestej klatki.

Warto wiedzieć, że w trakcie pracy nad fotoreportażem nie mamy wpływu na warunki atmosferyczne. Dlatego niezawodny aparat musi być odporny na wszechobecny pył oraz opady deszczu lub śniegu. Oprócz tego istotne jest, aby aparat robił dobrej jakości zdjęcia przy wysokich czułościach ISO. Także obiektyw w aparacie powinien być odporny na pracę w pyle i deszczu. Obiektywy canon należą do najchętniej wybieranych przez fotoreporterów.

aparat fotograficzny

Sprawdź co o tym decyduje ->http://www.sigma-sklep.pl/obiektywy-szerokokatne,7,cat.html W pracy fotoreportera nie wystarczy jednak jeden obiektyw, ale kilka o zmiennej ogniskowej. Teleobiektyw służy do robienia zdjęć z oddali, kiedy nie możemy być w centrum wydarzeń.Nierzadko jednak zdarza się, że fotograf nie może oddalić się na większą odległość od obiektu. Wówczas tylko bardzo krótkie ogniskowe pozwolą uzyskać zdjęcia szerszego planu. Obiektywy nikon również posiadają wiele ciekawych zalet, dlatego powinno się rozważyć ich kupno.

Informacje o produktach nikon możemy zobaczyć na stronie www.sigma-sklep.pl/aktualnosci,testy_i_recenzje,1.html. Oczywiście wszystko zależy od tego, jakiej firmy body posiadamy.