Jaki czytnik nabyć – porównanie cen i wersji Klindle

Parę lat wcześniej przez czytelniczy rynek przewinęła się rewolucyjna zmiana, która całkowicie zmieniła podejście do literatury ogromnej rzeszy czytelników. Przyczyną tej rewolucji zostały czytniki e book, jakie początkowo nieśmiało pojawiły się na sklepowych półkach, by jakiś czas później stać się jednym z najczęściej kupowanych elektronicznych gadżetów na świecie. Czytniki e book trochę się różnią od swoich kuzynów, czyli smartfonów oraz tabletów

.

Szybsze i bardziej mobilne notebooki Sony VAIO
Autor: Sony
Źródło: Sony
Przede wszystkich ich głównym zadaniem jest odpowiednia prezentacja wyświetlanych książek. Wprawdzie smartfony również posiadają aplikacje, które dają sobie z tym radę, lecz jest jeszcze kilka istotnych spraw, dzięki jakim czytniki zyskały tak dużo popularności. Chyba każdy, kto polubił czytanie, wie doskonale, jak dużą przyjemność daje przewijanie kartek książki.

Na czytnikach nie da się tego osiągnąć, ale za to inżynierom udało się zaprojektowanie takiego wyświetlacza, który jak najwierniej oddaje wygląd prawdziwej kartki papieru. Lecz chyba największą zaletą czytników jest ich mobilność, dzięki temu że książki są zapisane jako forma elektroniczna, to w niedużym urządzeniu można mieć cały księgozbiór, którego ktoś będzie potrzebował.

Najpopularniejszym producentem czytników od pewnego czasu jest amazon, i raczej wszystko wskazuje na to że długi czas się to nie zmieni. Produkty tej firmy są po prostu najbardziej dopracowane, o czym mogą świadczyć miliony sprzedanych egzemplarzy. Czy będzie to jakiś prosty model, taki jak , czy jakiś czytelnik będzie wolał zaawansowaną wersję z większą rozdzielczością, czyli amazon kindle paperwhite bez reklam, to we wszystkich takich przypadkach dostanie rewelacyjną jakość widzenia, stabilność pracy i przede wszystkim dużą niezawodność.

No i zapomnieć nie można o estetyce, gdyż jest zwyczajnie elegancki i ładny. Najpopularniejsze wersje czytników posiadają przekątną 6 cali, jest to idealny kompromis między dobrym, wyraźnym ekranem i prostotą użytkowania, ich dużym plusem jest także czas działania na akumulatorach, który jest znacznie dłuższy niż przy tabletach i smartfonach.