Jaki sprzęt kupić do gastronomii

Każda kuchnia w domu posiada standardowe sprzęty. Zwykle w tym pomieszczeniu stawiamy lodówkę, kuchenkę, stół z krzesłami oraz zlew. Tak wygląda standardowa kuchnia przeciętnego zjadacza chleba, jednak w sklepach dostępne są również nowoczesne akcesoria, na które nie każdy może sobie pozwolić lub nie każdy po prostu je chce. Poniżej zobaczycie najciekawsze elementy wyposażenia kuchni. Aby dowiedzieć się więcej kliknij urządzenia gastronomiczne.

Urządzenie do bitej śmietany to błyskawiczne przygotowanie dużej porcji bitej śmietany. Zwykle wykonany jest ze stali natomiast sterowanie jest elektroniczne. Ubita śmietana najlepiej nadaje się do lodów, gofrów czy kawy. Wszystkie modele posiadają wyjmowalny pojemnik, dzięki któremu czyszczenie maszyny sprowadza się do umycia pojemnika. Ułatwia to również dostęp do wnętrza, gdy chcemy np. konserwować urządzenie. Ten i inne produkty kupisz na stronie akcesoria barowe.

Inne ciekawe urządzenie kuchenne to kostkarka do lodu. Często nie wymaga ona podłączenia do wody dzięki specjalnym zbiorniczkom, do których nalewamy wodę. Maszyna jest bezpieczna i posiada czujniki zabezpieczające przed przelaniem się wody oraz mechanizmy zapobiegające blokowaniu się kostek. Proces powstawania lodu w tego typu urządzeniu eliminuje pojawianie się pęcherzyków powietrza, dzięki czemu uzyskujemy bardzo przejrzysty lód. Woda przepływając po schłodzonej płycie w końcu zamienia się w lód, a kiedy osiągnie odpowiednią grubość tafla przechodzi przez specjalną kratkę, która rozcina ją na kostki.

Urządzenie do robienia naleśników z kolei stanowi sporą pokusę dla smakoszy naleśników. Smażenie z tym urządzeniem jeszcze nigdy nie było tak proste. Naleśniki nie przypalają się, nie trzeba ich przewracać ani używać oleju. Na naleśnikarce można również smażyć placki. Spiralna grzałka powoduje że naleśniki są smażone równomiernie, a gładka powierzchnia płyt grzejnych gwarantuje wysoką jakość produktu. Zasilanie może być typu gazowego lub elektrycznego. Także ilość płyt do smażenia różni się w różnych modelach. Możemy usmażyć tylko jednego naleśnika albo od razu cztery.

Dla leniwych kucharzy zaprojektowano obieraczkę do ziemniaków. Nie wiadomo czy przez nią duża część osób nie straciło pracy np. w restauracjach. To urządzenie służy do obierania kartofli ale również innych twardych warzyw typu marchew czy buraki. Obieraczka wyposażona jest w wyłącznik bezpieczeństwa oraz ewentualnie w timer. Dzięki dużej masie ściernej, z której wykonany jest zbiornik do którego wkładamy ziemniaki, produkty są obierane równomiernie i dokładnie. Obierzyny wraz z wodą są odprowadzane do zbiornika a woda z obierzyn powinna być odprowadzana do zewnętrznej instalacji ściekowej. Najnowocześniejsze obieraczki cechuje niska waga i niewielkie zużycie energii oraz szybki czas pracy. Oprócz obieraczek w kuchni na pewno przydadzą się zmywarki gastronomiczne.

Innym ciekawym urządzeniem jest tzw. salamander. Pod tą dziwnie brzmiącą nazwą kryje się w zasadzie grill elektryczny. Przeznaczenie salamandra to opiekanie oraz podgrzewanie różnego rodzaju produktów spożywczych, ryb czy mięs. To urządzenie jest zazwyczaj wykonane ze stali i posiada ruszt, który można ustawić w kilku pozycjach. Dzięki grzałkom, które są umieszczone również na górnej, wewnętrznej ścianie urządzenia, możliwe jest równomierne podgrzewanie produktów typu pizza czy zapiekanka. Zobacz najlepsze grille gastronomiczne i piece do pizzy na naszej stronie!

Jeśli chcemy kupić piece piekarnicze lub inne wymienione produkty należy dobrze się zastanowić czy na prawdę dana maszyna jest dla nas niezbędna i czy będziemy jej używać regularnie. W przeciwnym wypadku nasz nowy nabytek po pewnym czasie stanie się kolejnym zardzewiałym meblem w kuchni i bardziej będzie nam przeszkadzać niż pomagać.

Wejdź jeszcze na http://north.pl/