Jakie artykuły mają do zaoferowania sklepy detektywistyczne?

Jeszcze kilkanaście lat temu sklepów detektywistycznych w Polsce w ogóle nie było. Obecnie wyrastają one niemal jak grzyby po deszczu. Przynajmniej jeden sklep detektywistyczny znajduje się w zasadzie w każdym dużym mieście Polski. Jakiego rodzaju produkty proponują te sklepy?

detektyw
Źródło: http://www.morguefile.com/
Oferta produktów, które ma w swojej ofercie sklep detektywistyczny jest zaskakująco szeroka. Każdy sklep detektywistyczny (np ten kamrec.pl) proponuje przede wszystkim różnego rodzaju urządzenia przeznaczone do podsłuchiwania. Wybór tych urządzeń jest naprawdę bardzo dużo, wiele z nich zostało tak zminiaturyzowanych, że długo się zejdzie zanim osoba , której podsłuch zdecydowano się założyć o tym się dowie. Asortyment sklepów z artykułami detektywistycznymi jest teraz istotnie większy. Wśród gadżetów, które bardzo dobrze się sprzedają znaleźć można także różnego rodzaju kamerki. Popularnością cieszy się między innymi długopis z mini kamerą. Wspomniany Długopis z mini kamerą ma wmontowaną naprawdę niewielkich rozmiarów kamerę, która umożliwia dyskretne, niezauważalne filmowanie. Takim długopisem możemy rejestrować nie tylko sam obraz, ale również nagrywać dźwięk. Możliwe jest także wykonywanie zdjęć. Jeszcze innym dla wielu zapewne naprawdę ciekawym gadżetem jest zegarek szpiegowski. Wspomniany Zegarek szpiegowski wskazuje nam nie tylko godzinę (np ten http://kamrec.pl/c/Zegarki/21). Tak naprawdę funkcja ta jest dla ogromnej grupy osób mało istotna. wydaje się to, że ma on wbudowaną mającą naprawdę niewielkie rozmiary kamerę, równie niewielki dyktafon i aparat do robienia zdjęć. No i jest odporny na działanie wody.

detektyw z lupą
Autor: Martin @pokipsie Rechsteiner
Źródło: http://www.flickr.com
Zostanie dzisiaj Jamesem Bondem to zadanie pozbawione trudności. Każdy, kto tylko pragnie pobawić się w szpiega może to zrobić bez żadnych problemów. Jedyną przeszkodą może okazać się zasobność portfela. Znaczna część gadżetów, które proponują sklepy z artykułami detektywistycznymi to kosztujące niemało zabawki. Ze znacznej części produktów, które dostępne są w sklepach detektywistycznych korzystają oczywiście także osoby wykonujące zawód profesjonalnego detektywa. Ale duża liczba klientów takich sklepów to amatorzy, którym marzy się bycie choć przez moment słynnym agentem Jamesem Bondem. Często nabywcami tych sprzętów są rodzice, którzy planują sprawdzić, jak dopiero co zatrudniona niania zajmuje się ich dzieckiem. To bez wątpienia naprawdę dobry sposób.