Jakie tablet wybrać? Jak kupić odpowiedni model, jaki będzie całkiem nam odpowiadała? Co jest najważniejsze w tej kwestii?

Jak na rynku pojawiły się tablety, to nie tylko nie było większego wyboru, ale również ich cena była przesadnie wysoka dla wielu potencjalnych kupujących. Dzisiaj nie ma co narzekać ani na ofertę producentów, czy na atrakcyjność cenową jak i funkcjonalność sprzętu. Jednak wraz z pojawieniem się nowych modeli oraz z dnia na dzień większej konkurencji powstały pytania, na przykład jaki tablet kupić, czy ma sens wybrać tani model, jaki będzie lepszy, z Androidem lub też Windowsem?

nawigacja samochodowa
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejsze pytanie, na jakie powinniśmy odpowiedzieć dotyczy zastosowania tabletu.Jeśli ma służył tylko dziecku w celach edukacyjnych czy do przeglądania stron internetowych, to możemy rozejrzeć się za tanimi alternatywami. Jednakże razem ze wzrostem wymagań trzeba już poszukać tabletów z nieco lepszej półki o lepszej wydajności i jakości wykonania. Bardzo w związku z tym ważne jest to, jak jest zrobiony tablet. To wydaje się drugorzędna cecha, jednak wykorzystanie kiepskie jakości materiałów szybko jest w stanie skończyć żywot takiego urządzenia.

Bez względu w związku z tym na to, czy bierzemy pod uwagę zakup taniego albo (więcej na stronie) też droższego modelu warto dowiedzieć się, jak są spasowane elementy jak również czy przy normalnym użytkowaniu obudowa nie wydaje dziwnych odgłosów, przykładowo nie trzeszczy. Najważniejsza jednakże kwestia dotyczy surowców, z jakich zrobiony jest tablet. Dziś najczęstszą oraz najlepszą konfiguracją jest obudowa zrobiona z aluminium jak również dobrej jakości plastiku. Dobrze jednocześnie upewnić się czy tył obudowy jest pokryta materiałem antypoślizgowym, chroni on przed wyślizgnięciem się sprzętu z ręki.

tablet
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele ludzi zastanawia się także nad kwestią, czy warto decydować się na tablet, kiedy w domu mamy już smartfon? Odpowiedź nie jest niestety jednoznaczna oraz jest zależna głównie od naszych potrzeb. Tablet to przede wszystkim urządzenie, jakie powinno ułatwić oglądanie stron w sieci, czytanie e-booków albo też pisanie e-maili.

Smartfon natomiast rozszerza funkcje telefonu. Musi być w związku z tym lekki, wygodnie leżeć w ręce oraz mieścić się w kieszeni spodni. Dodatkowo powinien oferować udogodnienia jak gry, możliwość słuchania muzyki albo też uruchamiania programów. Na pewno dobry sprzęt kupimy, gdy będziemy opierać się na recenzjach oraz pewnych porównaniach, a także na rankingach, jak ranking tabletów, smartfonów, albo ranking nawigacji.