Jakiej marki ekspres do kawy najlepiej kupić?

Kawa to napój goszczący w dużej ilości polskich domów. Najprostszy sposób robienia kawy opiera się na zagrzaniu wody na gazie i połączenie jej z mlekiem i kawą w filiżance. Nie mamy świadomości, że przyrządzając kawę takim sposobem zabieramy kawie dużo z jej mocy oraz aromatu. Napój nie ma w ten sposób możliwości całkowitego zaparzenia, więc wykorzystujemy tylko część jej potencjału.

Zespresso Cafe
Autor: Zepter
Źródło: Zepter

Lepszym sposobem od przygotowywania codziennie wielu szklanek kawy na pewno okaże się być kupno ekspresu ciśnieniowego Na pierwszy rzut oka wydaje się to być droga inwestycja. Trzeba jednak zrozumieć, że z biegiem czasu na pewno zwrócą nam się koszty. Po pierwsze w efekcie dużo skromniejszej ilości wykorzystywanej kawy, a po drugie w formie dużo większej radości z picia kawy o dużo intensywniejszym oraz lepszym smaku.

W ostatnich latach na rynku zaczęto produkować sporo dobrych sprzętów, wśród nich marka Siemens wprowadziła na rynek Ekspres Siemens TE 503201 RW. Urządzenie to odróżnia opcja płukania ekspresu po każdym uruchomieniu oraz wyłączeniu, co daje gwarancję, że nasz ekspres (bezpłatny dostęp) jest czysty. Ekspres ten oferuje bardzo intensywny smak kawy espresso, jakiego nie da się uzyskać poprzez zwykłe parzenie kawy.

Następny towar, dzięki któremu uzyskamy dość intensywny smak kawy to ekspres Saeco Xsmall HD8745/09. Za nazwą kryje się oferta rozpoznawalnej marki Philips. Warto go zakupić chociażby dlatego, iż mimo niskiej półki cenowej nie jest mniej efektywny od dużo mniej ekonomicznych towarów. Posiada nawet funkcję, która pozwala mierzyć poziom zmielenia ziaren kawy.

Przydatną możliwość ma także ekspres Intelia. Kolejny sprzęt marki Philips. Warto w niego zainwestować, jeśli lubi się stały ulubiony rodzaj. Czynności parzenia napoju są zawarte w uruchomieniu jednego przycisku w urządzeniu.

Osoby planujące zapoczątkować używanie ekspresu do kawy muszą zaobserwować dobry ekspres przedsiębiorstwa Severin. Severin jest to firma trudniąca się produkcją niezwykłej jakości urządzeń AGD. Produkt owego producenta to ekspres Severin KA 4566 (sprawdź oferty). Niedrogi ekspres z segmentu tych, jakie wytwarzają smaczną oraz mocną kawę. Wspaniały model aby zacząć tradycję zaparzania kawy w ekspresie.