Jakim sposobem automatyka przemysłowa jest w stanie przysłużyć się każdemu z nas? Jakie znajduje zastosowania?

Świat naprawdę błyskawicznie się rozwija, wraz z nim zmieniają się ludzie, przemysł, a także coraz to nowsze ciekawe zastosowania. W dzisiejszych czasach jesteśmy już w odmiennej epoce, przez dużą ilość znawców definiowaną jako Industry 4.0, dzięki temu dokonuje się na naszych oczach czwarta rewolucja przemysłowa.

szybkozłączka
Autor: connectors distribution box
Źródło: http://www.flickr.com

Jak wielu z nas wie pierwszą rewolucją była ta mająca związek z mechanizacją produkcji, a to dzięki wprowadzeniu silników spalinowych. Następna związek miała z produkcją masową, wdrożono wtedy powszechnie elektryczność, trzecia zaś była dalszą automatyzacją, a to z powodu wdrożenia do przemysłu techniki cyfrowej. Dzisiejsza zaś rewolucja, jaką właśnie obserwujemy, nazywana jest jako Industry 4.0, tak więc zakłada integrację i automatyzację maszyn. Jej najbardziej istotnym celem jest zmaksymalizowanie wydajności oraz konkurencyjności przemysłu.

Ulegają więc zmianie technologie i powstają zupełnie nowe materiały, kreowane są najnowocześniejsze techniki, a ponadto pojawia się bardziej znaczna świadomość troski za środowisko naturalne. Potęp w automatyzacji wymaga od każdego pracownika posiadania całkiem nowych umiejętności, tak więc bardzo istotnym jest kształcenie młodych inżynierów. W tej dziedzinie zdaje się, iż studia inżynierskie, szczególnie mające związek z automatyzacją gwarantują rzeczywiście najlepszą perspektywę na ciekawą i pewną pracę. Jednocześnie tego typu specjalista musi wiedzieć już więcej, nie tylko znać wszelkie pojęcia i elementy automatyki przemysłowej, takiego rodzaju szybkozłączka, lecz orientować się w najnowszych zastosowaniach. Automatyzacja wymusza na nas ciągły rozwój, co więcej zmusza nas poprzez rozwój ekologicznej świadomości społeczeństw, ażeby opracowywać proekologiczne rozwiązania. Nowy artykuł: polecana szybkozłączka.

szybkozłączka
Autor: connectors distribution box
Źródło: http://www.flickr.com

Jedno z takich rozwiązań to użycie inteligentnych domów. Jeszcze nie tak dawno wydawały się one przeznaczone dla ludzi bogatych, ale okazuje się, iż część takich rozwiązań staje się już powoli standardem. Takim przykładem może być coraz częściej stosowanie czujników czadu. Systemy tego rodzaju pozwalają więc nie tylko kontrolę nad budynkiem, ale i możliwość programowania, która pozwala na optymalizację używania energii. To jednocześnie tworzy możliwości dla młodych ludzi, jacy pragną się zająć automatyką przemysłową, znają najważniejsze pojęcia, jak ustawnik, ale planują tworzyć coś bardziej rewolucyjnego. Dla zaciekawionych:
strona www.