Jakość instrumentu ma wpływ na brzmienie

Ile razy działo się tak, że włączaliśmy jakąś muzykę i przychodziliśmy do wniosku, iż jej brzmienie nie jest tak wspaniałe jak to sobie myśleliśmy, że mieliśmy poczucie, iż ten zespół lepiej troszczy się o akustykę? Prawda mimo wszystko jest taka, iż bardzo często na dźwięk ma wpływ sprzęt na jakim odsłuchujemy muzyki, a co się z tym wiąże, powinniśmy dołożyć ogromnych starań, aby był on jak najwspanialszy.

Microlab SOLO 15
Autor: Microlab
Źródło: Microlab
Inwestujmy w oryginalne płytyJeśli pragniemy posiadać świadomość, że muzyka, której właśnie słuchamy powinna brzmieć idealnie tak, jak to w tej chwili słyszymy, to z pewnością należy inwestować w oryginalne płyty. Wtedy będziemy mieli gwarancję, że nikt przy nich nie majstrował, że nikt nie pomniejszał ich pojemności, tak by mieć szanse je wrzucić na dobre portale, z których każdy ma szanse je sobie ściągnąć. Kiedy tylko wysłuchamy piosenki ATB na mp3 zgranej z Internetu, a później włączymy ATB – Contact (CD), to z pewnością natychmiast spostrzeżemy niesamowitą różnicę, lepsze dźwięki, wyraźniejsze odgłosy wszystkich instrumentów, nie mówiąc już o porywającym głosie wokalisty.

Sam sprzęt również jest istotnyOczywiście sam sprzęt na którym słuchamy konkretnej muzyki także jest ważny. Przez to właśnie warto przeznaczyć troszeczkę większą kwotę oraz zaopatrzyć się w jak najcudowniejsze głośniki, takie jak choćby Peavey PV-115 (http://www.ceneo.pl/15443445), dzięki nim brzmienie będzie się rozprzestrzeniało po całym pomieszczeniu i niejako ciągle będziemy się czuli tak, jakbyśmy byli na sali koncertowej. Kiedy marzą nam się odrobinę potężniejsze głośniki, to bez wątpienia musimy się bliżej przypatrzeć temu, jak prezentują się głośniki LD Systems D1007 (http://www.ceneo.pl/17278830). Być może to właśnie one spełnią wszelkie nasze wymagania, przez co będziemy posiadali pewność, iż muzyka, która dociera do naszych uszu naprawdę brzmi tak jak powinna.

Wszystko dokładnie należy przeanalizowaćJeżeli do tej chwili nie byliśmy zachwyceni z odgłosów, które wydostają się z naszych głośników, to bez wątpienia jest to najlepszy moment, aby na luzie usiąść i wszystko przeanalizować. Najpierw warto nabyć oryginalną płytę, aby zobaczyć jakość brzmienia, a jeżeli i to nie przyniesie spodziewanych przez nas efektów, to wtedy koniecznie powinniśmy zmienić głośniki na lepsze, gdyż w przeciwnym razie cały czas będziemy tracili to, co w muzyce jest najcudowniejsze i jednocześnie to co jest najważniejsze, co daje właściwą siłę konkretnym utworom.