Jedno z nowszych urządzeń, które znacznie polepsza bezpieczeństwo w trakcie jazdy samochodem. Co to takiego?

Dzisiaj coraz więcej ludzi korzysta z urządzeń, które umożliwiają rejestrację istotnych zdarzeń. Mówimy rzecz jasna o rejestratorach obrazu, ruchu albo głosu, jak podsłuchy. W tym artykule powiemy o ostatnimi czasy dość popularnym urządzeniu – kamerze samochodowej. Daje ona niezwykle dobre rezultaty.

kamera
Autor: Tristan Nitot
Źródło: http://www.flickr.com
Kamera samochodowa kamrec jest ostatnio bardzo popularna. W każdym miesiącu przybywa kierowców, którzy montują takie urządzenia w swoich autach. Kamera taka wyłapuje nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Czasem więc jest ona kluczowa, aby udowodnić komuś winę. Posiadanie rejestratora to więc na pewno nie zwykła moda. Pamiętajmy bowiem, iż jest to urządzenie, które w znacznej mierze polepsza bezpieczeństwo na drogach. Ich wybór jest nieograniczony, możemy wybrać wersję bardziej podstawową, która nie ma wyświetlacza jak i innych czujników. Istnieją także bardziej zaawansowane technicznie rejestratory wideo z możliwością regulowania ekranów o wysokiej jakości obrazu. Więcej na http://kamrec.pl/pl/c/Kamery-szpiegowskie/18

Ceny też przedstawiają się różnie: od kilkudziesięciu do takich za nawet więcej niż dwa tysiące złotych. Zdecydujmy się na model zwiększający bezpieczeństwo na trasie, żeby filmy z nagraniami później trafiły do Internetu. Przez to być może policja zainteresuje się takim piratem drogowym. Kamera założona w

go pro
Autor: Marcus Ertl
Źródło: http://www.flickr.com

samochodzie, o czym już wspominaliśmy może być także najlepszym dowodem, kiedy przytrafi nam się wypadek, lub jak będziemy mieli wątpliwości, kto odpowiada za kraksę. Będzie też niezwykle przydatna, kiedy sprawca wypadku zbiegnie z miejsca zdarzenia. Kamera samochodowa powinna działać trochę jak kamera sportowa kamrec.

Czemu właśnie tego rodzaju porównanie? Rzecz jasna taki typ kamery różni się mocno od profesjonalnej kamery używanej w sporcie, ale patrząc na jej zastosowanie, precyzję i pracę w ciężkich warunkach, można znaleźć analogię. Wybierając więc kamerę nie decydujmy się na tanią wersję, gdyż może ona podołać swojej roli. Lepiej wybrać model, który będzie zapewniał spokojną oraz możliwą do późniejszego wykorzystania rejestrację wizji oraz fonii. To faktycznie jest pomocne w wielu sytuacjach, jak wiemy, że mamy rację, ale nie jesteśmy w stanie jej udowodnić.