Jesteśmy otoczeni morzem informacji, sami natomiast próbujemy pływać w tym całym informacyjnym chaosie. Jak sobie z tym dajemy radę, jak będzie w przyszłości?

Dziś mamy wiele różnych możliwości, najbardziej zaś do tej korzystnej sytuacji przyczynił się internet. To sieć, która niczym drzwi magicznego sezamu otworzyła przed nami świat różnorakich dziedzin, do których wcześniej albo wstępu nie było, albo był on znacznie ograniczony. To ona, niczym dobra wróżka zaoferowała nam pomoc i nowe doznania. Dzisiaj jest już to dla nas normalne, że w sieci znajdziemy wszystko, począwszy od kursów szydełkowania przez ofertę szkolenia dla elektryków po różne programy, na przykład program do rysowania schematów. W latach 90. jednak jeszcze żyliśmy w innej epoce.

elektrycy
Autor: Tau Consulting
Źródło: http://www.flickr.com
Kto by wtedy pomyślał, że tak łatwo będzie można poszukać jakiejkolwiek informacji, że będzie aż taki przesyt, że dojdziemy do absurdu z tym natężeniem informacji. Nikt tego nie mógł wiedzieć, a teraz możemy korzystać z tego, choć jednocześnie musimy walczyć też z tym. Informacji w sieci jest bardzo wiele, są one czasami nawet nachalne i męczące, nie możemy się na niczym skupić, co chwila dostajemy nowa porcję wiadomości i już ciężko oddzielić coś ważnego, od czegoś zupełnie błahego.
Jak dowodzą niektórzy analitycy, w przyszłości znajdzie się praca dla specjalistów od selekcji informacji. Takie osoby z jednej strony będą poszukiwali tylko wiarygodnych źródeł, najlepszych informacji dostępnych w globalnej sieci, a z drugiej strony będą także wyszukiwać informacji zamówionych. Przykładowo jakaś firma będzie chciał zająć się jakimś zagadnieniem, ale zanim zdecyduje się zainwestować będzie chciała dokładnie poznać temat – przejdź dalej http://www.ige-xao.pl/.

Oprócz swoich pracowników może zatrudnić osobę, która w sposób szczegółowy pokaże zakres informacji w Internecie. Nie będą to jednak przypadkowe strony czy zestaw wszystkich stron, gdzie poruszane jest dane zagadnienie, będą to wyłącznie najlepsze źródła, takich, z których można faktycznie dowiedzieć się informacji rzetelnych, prawdziwych i pożądanych.

Nie będą to strzępki informacji, to musi być profesjonalna usługa, dzięki której zleceniodawca będzie pewny, że informacje, które otrzymał przesądzają lub właśnie nie jego przyszłe biznesowe decyzje. Proszę pomyśleć, ile spraw tak można załatwić. Informacja będzie na wyciągnięcie ręki, nieliczni będą potrafili znaleźć te dobre informacje; więcej informacji o podobnych projektach poczytasz na http://www.ige-xao.pl/.