Kamery dla sportowców – jak wybrać najlepszy model?

Wakacje na desce – w zimie i w lecie – można uwiecznić na filmie. Nowe możliwości są coraz większe, a za stosunkowo nieduże pieniądze łatwo można kupić faktycznie profesjonalny sprzęt.

Kupując kamerę, zwykle należy określić jej cel. Jeśli marzy się nam kamera dla aktywnych, trzeba poszukać w konkretnych modelach. Wiadomo, że koszt jest zwykle najważniejszą przeszkodą, ale w tej sytuacji też decydujemy, jak fachowy sprzęt wybieramy. Kamera do tworzenia pewnego rodzaju portfolio rolkowych osiągnięć powinna być oczywiście sprawniejsza niż taka, która ma służyć tylko utrwaleniu wypadów w góry. Istotne jest to, gdzie mamy w planach pokazywać filmiki. Do internetu spokojnie wystarczają kamery SD, jednak to HD zwiększa możliwości – tak jak kamera GoPro HD HERO3.

Kamery dla narciarzy, rowerzystów…

Kamery sportowe są poręczne i nieduże, z reguły warto kupić odporne na wodę modele. Nie ukrywajmy, że powinniśmy je dobrać do typu sportu. Inną kamerę kupią rolkarze, a inną motocykliści. Kamera ma mocowanie do kasku, w górach z całą pewnością musi być trwała.

Sport-shop.pl - sklep sportowy
Źródło: Sport-shop.pl

Właśnie sposób mocowania ma tu spore znaczenie, ponieważ kamery narciarskie z kolei można przypiąć do okularów. Do motorowych ekscesów świetnym rozwiązaniem okaże się kamera – odkryj stronę – GoPro HD HERO2, jednak na longboard wybierzemy już coś zupełnie w innym stylu. Sportowe sprzęty do filmowania są odporne na wszystkie wstrząsy, możemy kupić też szerokokątne – odpowiednie do szerokich kadrów. Wybór jest więc naprawdę duży.

Wybierz kamerę dla siebie

Kamery sportowe nie w każdej sytuacji są jednak przyjazne amatorom, stąd też są adresowane do miłośników potężnych wrażeń i sportów ekstremalnych. Niełatwo ukryć, że producenci często koncentrują się na tym, że fajne filmiki to te, szczególnie dynamiczne. Wówczas nie widać błędów i ewentualnych potknięć, bo chodzi o samo wrażenie. Można też wybierać sprzęt z możliwością zaznaczenia szlaku, przy pomocy GPS-a, który może być wbudowany w kamerę. Wybór może zależeć od ograniczeń cenowych, dlatego że są takie kamery naprawdę skierowane są głównie do hobbystów.