Każdy zespół muzyczny musi dbać o jakość swojego muzyki

Słuchamy płyty oraz jesteśmy zaskoczeni jej niesamowitym brzmieniem, z drugiej strony jesteśmy na koncercie i zauważamy, iż to wszystko brzmi jeszcze lepiej. Dodatkowo wspaniałe w tym wszystkim jest to, że na koncertach dba się nie jedynie o samą muzykę, lecz również i o otoczenie artystów, tak by wszystko przyciągało nasz wzrok oraz zatrzymywało go na scenie. A dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że muzycy wkładają naprawdę ogromnych sił do tego, by jak najmocniej zachwycić swoich fanów.

Studio nagrań
Autor: TheMM
Źródło: http://www.flickr.com
Głośniki to podstawaJeśli chcemy zakupić dla siebie spore głośniki, takie które spowodują, iż słuchanie muzyki okaże się zupełnie nowym doświadczeniem, to bez wątpienia należy się zastanowić nad tym, czy pragniemy na przykład głośniki JBL JRX 125. Polecane przez wielu osób, czarne, nie rzucające się w oczy, czy być może wolimy takie o jeszcze większej mocy, a więc Behringer Truth B 2030P (). Wybierając głośniki powinniśmy pomyśleć o rozmiarach naszego pokoju, jeśli będą one posiadały nazbyt dużą moc, to może się okazać, iż dźwięk, który będziemy słyszeli będzie również odmieniony, a co się z tym wiąże, nie będzie on brzmiał tak cudownie jak byśmy sobie tego zażyczyli.

Scena to istotne miejsceTo co dzieje się na scenie w czasie koncertu jest niesamowicie ważne, gdyż w znacznej mierze od tego zależy, czy wczujemy się w koncert oraz dobrą zabawę, czy cały czas będziemy się rozglądać po sali posiadając poczucie, że nie umiemy się wyłączyć tak jak reszta. Oczywiście pierwsze co przyciąga wtenczas nasze spojrzenie to American DJ TRI GEM LED, a więc lampy, dzięki którym są możliwe efekty świetlne. Raz jest podświetlony wokalista, raz lampy płyną po tłumie, co chwilę odmieniając swoje kolory. Co wspaniałe to bez wątpienia fakt, że w połączeniu z kolejnymi możliwościami, jak choćby zadymienie, podaruje to niesamowity efekt. A jak to się staje, że na płytach zawsze jest taki piękny dźwięk, że słyszymy wokalistę, ale nic z tego co dzieje się dookoła niego? To zasługa takich sprzętów jak T.Bone SC300 (), więc mikrofonu studyjnego, który jest właściwie skonstruowany oraz który wyłapuje tylko to, co wyłapywać ma.

To nie taka prosta sprawaStanie się muzykiem wcale nie jest taką łatwą rzeczą, bo musimy pomyśleć nie tylko o samodzielnej muzyce oraz tekstach, ale też i o całej oprawie, tak żeby wszystko brzmiało rzeczywiście tak jak to sobie wymarzyliśmy i by przedstawiało się rzeczywiście wspaniale. Jakby nie było, bez wątpienia należy się zastanowić, jak wiele pracy nasi ulubieńcy muszą przyłożyć w to, byśmy my też byli zachwyceni z tego, co do nas trafia.