Kiedy coś ulega zmianie nie każdy jest z tego powodu zadowolony. To zwyczajne

Polska znacznie się zmieniło. Niemal w mgnieniu oka przeszliśmy od socjalizmu do kapitalizmu, co można zauważyć prawiewszędzie. Oczywiście ma to swoje plusy, jak i złe strony. Nie można bowiem uznać za pewne, że wszyscy z tego powodu są zadowoleni, gdyż tak na pewno nie jest. likwidowanepaństwowe zakłady i prywatyzacja skazały rzesze ludzi na brak pracy i brak perspektyw życiowych. Taka jest cena każdej zmiany ustrojowej.

kuchnia na biało
Autor: The Belvedere Blog
Źródło: http://www.flickr.com
Ceną jest też podziały społeczne, chociaż to akurat nic nowego. Spoglądając na rozwój innych krajów o zbliżonej do naszej historii, jest to najzwyklejsze zjawisko. Jednocześnie w takim wypadku to nasz kraj powinno| zająć się tym, żeby zmniejszyć wspomniane różnice. Jak widać, zrobiło zbyt mało. Wejście do Unii Europejskiej trochę ruszyło temat, ale nie można powiedzieć, że jest perfekcyjnie. współcześnie więc mamy wiele zalet i tyle samo wad, jednak, kto by chciał przenieść się z powrotem do czasów komunizmu? Jak prezentowały się nasze pokoje czy inne wnętrza?

Jaki mieliśmy wtedy sprzęt AGD (dobre przykłady: http://www.ceneo.pl//Kuchnie_do_zabudowy), na co było nas stać? Takie pytanie warto zadać osobom, które kochają powracać nostalgicznie do dawnych lat twierdząc, że było lepiej. Być może tak mówią, bo mieli mniej lat, teraz zaś życie już nie jest takie idylliczne. Wiadomo, że młodość to przeważnie euforia i zadowolenie, dlatego nie ważne, kiedy wypada ten okres, wspominamy go z tęsknotą. Dziś już nawet nie zastanawiamy się nad tym, bo tak silnie przyzwyczailiśmy się do tego, co mamy, że trudno byłoby z tego zrezygnować. Chociażby taka dostępność artykułów, jak tu – dobrej jakości filtry do odkurzaczy.

Może to drobnostka, bo w każdym państwie, nawet słabiej rozwiniętym niż Polska, jest na porządku dziennym, ale wielu zdaje sobie sprawę, że przecież było inaczej. Jeszcze bardziej przyjemna kwestia to podróże zagraniczne. Dawniej za murem było to niemożliwe, dzisiaj jesteśmy w stanie polecieć w wszędzie, ba, możemy zamieszkać, gdzie tylko nam się podoba. Coraz więcej ludzi sobie na to pozwalawyjeżdżając na przykład do Azji i zamieszkując tam na jakiś czas. Nie jesteśmy może krezusami, więc nie może tak mieszkać w wielu państwach, ale akurat wybrane państwa w Azji są zdecydowanie na naszą kieszeń.