Komputer czy konsola – w co zainwestować?

Aktualnie absolutnie każdy amator ogólnie pojętej komputerowej rozrywki niewątpliwie może spotkać się z bardzo szerokimi możliwościami jeśli chodzi o wybór dobrego dla siebie sprzętu do gier. Z jednej strony w sklepach dostępny jest już naprawdę bardzo zaawansowany sprzęt komputerowy który bez żadnego problemu poradzi sobie z nawet tytułami posiadającymi ogromne wymagania.

Równocześnie jednak niezwykle istotną alternatywą dla czegoś takiego są oczywiście konsole do gier takie jak ps3, które cieszą się już od długiego czasu naprawdę ogromną popularnością i które posiadają bardzo szerokie grono zwolenników. Jeśli w takim razie pragniemy znaleźć wśród nich coś rzeczywiście odpowiedniego to koniecznie musimy poświęcić nieco czasu na jak najdokładniejsze zaznajomienie się z tymi rozwiązaniami i zastanowienie się zarówno nad ich wadami, jak i zaletami.

ps3site.pl
Źródło: http://www.morguefile.com/

Trudno będzie wprost powiedzieć które z nich jest lepsze, gdyż wszystko jest tutaj przede wszystkim uzależnione od naszych osobistych potrzeb. Przede wszystkim komputery automatycznie muszą być znacznie bardziej uniwersalne – możemy z nich korzystać w bardzo wielu różnych celach, natomiast sama tylko zabawa jest jednym z nich. Musimy jednak zdawać sobie sprawę z tego, że dzisiejsze konsole też oferują sporo różnych funkcji których zwykle byśmy się po nich nie spodziewali, ale tak czy inaczej mimo wszystko nie dorównują one pod tym względem komputerom. Jeżeli w takim razie rozrywka jest dla nas tylko dodatkiem do innych funkcji, to komputer niewątpliwie będzie dla nas znacznie lepszym rozwiązaniem. Równocześnie jednak taki na przykład xbox 360 kosztuje przede wszystkim znacznie mniej niż komputer oferujący nam taką samą wydajność, a dodatkowo nie wymaga jakichkolwiek dodatkowych modernizacji, które mogą być bardzo uciążliwe dla wszystkich posiadaczy zwykłych komputerów.

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, że niektóre gry są obecnie wydawane jedynie w wersjach na konsole, czego idealnym przykładem może być chociażby słynne Red Dead Redemption (czytaj tutaj). Jest to z pewnością jeden z podstawowych argumentów przekonujących do kupna konsoli, ponieważ czasami okazuje się, że jako właściciele komputera zwyczajnie nie będziemy mogli cieszyć się najnowszymi tytułami. Tak czy inaczej można stwierdzić, że oba te rozwiązania posiadają zarówno wady jak i zalety, zatem naprawdę warto mocno zastanowić się przed podjęciem jakiejkolwiek konkretnej decyzji.