Komputery w życiu człowieka

Obecny człowiek, mieszkający w zamożnych państwach globu, ma przynajmniej kilka przyrządów elektronicznych. W obecnym wieku mało kto trzyma jeszcze w lokum aparaty kliszowe, aparaty cyfrowe są już normą. W zasadzie każdy człowiek ma jakiegoś gatunku PC. Przytłaczający procent społeczności ma działający odbiornik telewizyjny. Mało kto wie, jak wiele sprzętów w naszym otoczeniu jest moderowanych przez komputery.

Współczesny człowiek, zamieszkały w zamożnych zakątkach globu, ma przynajmniej parę urządzeń elektronicznych. W XXI stuleciu mało kto ma jeszcze w mieszkaniu aparaty kliszowe, aparaty cyfrowe są już normą. Praktycznie każdy człowiek posiada jakiegoś typu komputer. Większość ludzi posiada działający odbiornik telewizyjny. Mało kto wie, jak sporo przyrządów w naszym otoczeniu jest moderowanych przez komputery.

Cyfryzacja świata to naturalnie olbrzymi progres ludzkości, lecz również i wielkie niebezpieczeństwo. W XX wieku glob obserwował światową wojnę totalną, potem nad państwami zawisła groźba globalnej wojny atomowej. Obecnie wydaje się, że ewentualny konflikt globalny będzie polegał na batalii cyfrowej. W ciągu najbliższych kilku lat pokazały się doniosłe wiadomości o skomplikowanych wirusach internetowych, które zostały stworzone do niszczenia sieci teleinformatycznych. Co to znaczy? Wyobraź sobie, że w państwach świata upadają systemy komunikacyjne, przestaje jeździć metro. Tablety stają się bezwartościowe. Co najgorsze dla gospodarki, przestają pracować giełdy papierów wartościowych. wielka część militariów wielu państw opiera się na internecie. Nowoczesna wojna cyfrowa może podbić właściwie każde państwo współczesnego świata. Groźne wirusy potrafią kasować dyski twarde, aparaty cyfrowe i inne sprzęty elektroniczne.

Aby uchronić się przed tym nowym zagrożeniem, niektóre państwa powołały wyspecjalizowane agencje do niwelowania internetowej agresji. Najsilniejszą obronę mają oczywiście USA. To wzięło się z tego, że ten kraj jest najczęstszą ofiarą ataków sieciowych. Dziś na mocarstwo hakerskie wyrasta Chińska Republika Ludowa. Dużo zamieszania w kwestii bitew wirusowych powoduje również Federacja Rosyjska. Wielkie niebezpieczeństwo cyberwojen znajduje się w tym, że niesamowice trudno jest odkryć właściwych prowodyrów ataku.