Konsola – idealny sposób na spędzenie wolnego czasu

Ten tekst jest dla wszystkich tych, którzy nie mieli nigdy konsoli, ani nie wiedzą, czym ona tak naprawdę jest i do czego może być używana. Wyjaśnię też, czym się ona różni od peceta, jakie są jej typy i komu ją można najbardziej polecić.
Konsola (e-sklep) to w istocie komputer, odróżniający się od normalnego PC użytecznością. Jest to urządzenie przeznaczone wyłączne do gier wideo. Konsoli nie możemy po nabyciu unowocześniać, dokupując nowsze podzespoły, tak jak praktykuje się to w wypadku klasycznego PC. Stanowi ona integralną całość, do której można dodać tylko elementy zewnętrzne, takie jak karty pamięci, pady, głośniki i monitor.

W sprzedaży aktualnie znajduje się parę wartych uwagi urządzeń. Japońskie Sony wydawało dwie generacje konsol – Playstation 2 i Playstation 3. Microsoft ma w sprzedaży Xbox 360, japońskie Nintendo za to Wii. Ceny konsol lepszych technologicznie dochodzą do 1500zł, zależnie od fakultatywnych dodatków. Wydając mniej pieniędzy można zdobyć Playstation 2 – w tym przypadku ceny oscylują wokół 700zł za nieużywany sprzęt.
Gry na konsole w Blackgames

Na wszystkie cztery najpopularniejsze konsole wyszło wiele wciągających pozycji, głównie strzelanek (First Person Shooter), wyścigowych i zręcznościówek. Najlepsze gry na PS2 to przede wszystkim Guitar Hero, w którym możemy wcielić się w najzdolniejszych gitarzystów. Zarekomendować należy też znakomitą grę wyścigową Gran Turismo 4. Na PS2 wyszło mnóstwo stanowiących klasykę serii, takich jak Tony Hawk Pro Skater, FIFA, Tekken i Call of Duty. Gry na PS3 (e-sklep), ze względu na lepszą specyfikację, mają o wiele ulepszoną szatę graficzną. Najgłośniejsze hity to God of War, Call of Duty, L.A. Noire, Battlefield i Killzone. Konsola XBOX 36 zaś posiada nawet obszerniejsze spektrum. Niektóre gry na XBOX 360 są obsługiwane przez specjalny kontroler Kinect, co pozwala na wykrycie ruchu gracza i przeniesienie go na rozgrywkę. W gatunku znajdziemy wiele pozycji sportowych i zręcznościowych. Konsola ta również może się poszczycić wybitną polską grą RPG Wiedźmin 2: Zabójcy Królów.

W ciągu dwóch ostatnich lat popularne stały się lekkie netbooki i tablety, oferujące stały dostęp do internetu. Ciekawą możliwością dla każdego użytkownika takich urządzeń mógłby być zakup konsoli. W ten sposób można komfortowo oddzielić wypoczynek od zajęć zawodowych.