Krótki przegląd dostępnych modeli aparatów cyfrowych

Jeśli chcesz nabyć porządny aparat cyfrowy, będziesz miał kłopot z wyborem jakiegoś modelu, bo w ofercie znajdziesz całe mnóstwo różnych aparatów. aparaty cyfrowe, jak generalnie wszystkie inne towary, da się podzielić na różne półki cenowe i jakościowe. Ten mały przegląd oferowanych dziś w sklepach aparatów cyfrowych został napisany po to, by uprościć zakup porządnego sprzętu.

Aparat cyfrowy BenQ P1410
Autor: BenQ
Źródło: BenQ

Jeśli chcesz sprawić sobie porządny aparat cyfrowy, będziesz miał kłopot z wyborem odpowiedniego modelu, bo w sklepach znajdziesz całe mnóstwo różnorakich aparatów. Aparaty cyfrowe, jak praktycznie wszystkie artykuły, można podzielić na różne półki cenowe i klasy. Ten zwięzły przegląd sprzedawanych obecnie w sklepach aparatów cyfrowych został napisany po to, by ułatwić tobie zakup dobrego sprzętu.Omówiliśmy w nim 3 popularne modele urządzeń cyfrowych, które należą do odmiennych klas jakości. Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Canon PowerShot G1 XNa ten sprzęt trzeba przygotować ponad 2,5 tysiąca złotych, jednakże każda wyłożona na niego złotówka się opłaci. Canon PowerShot G1 X gwarantuje wspaniałą jakość wykonywanych zdjęć, która jest zbliżona do tej, którą oferują popularne modele aparatów takich jak lustrzanki-. Aparat ten charakteryzuje się komfortową obsługą – właściciel poradzi sobie z robieniem zdjęć bez problemu, mimo tego że funkcji jest naprawdę cała masa. Jeśli zapytacie o wady Canona, trzeba wymienić akumulator o krótkim działaniu. Ale to raczej mało znaczący problem.

Panasonic Lumix DMC-TZ25Ten zgrabny aparat cyfrowy jest wart prawie trzykrotnie mniej niż wcześniej prezentowany Canon. W swojej półce cenowej zdecydowanie pokonuje inne egzemplarze swoimi zaletami. Aparat fotograficzny gwarantuje dobrą jakość fotek, miłe opcje dodatkowe ( na przykład robienie zdjęć seryjne) oraz niezły zoom. Do słabych stron należy zaliczyć tworzenie krótkich filmików, które nagrywają się tylko w systemie mono.

Casio Exilim EX-ZR20Ten model reprezentuje tanie aparaty cyfrowe. Kupisz go już za 500 złotych. Za taką kasę model oferuje dobrą jakość zdjęć, niezłą matrycę o parametrze 16,79 MP oraz nagrywanie filmików. O ile masz do dyspozycji niewielki budżet i potrzebujesz porządnego modelu na urlop, ten model będzie odpowiednim zakupem.

Źródło: