Którego etui na telefon potrzebujesz? – zobacz w e-sklepie.

Obecnie większość ludzi nie rozstaje się na co dzień ze swoją komórką. Dzięki ciągłemu rozwojowi technologii w naszych telefonach mieści się coraz więcej funkcji, które mają za zadanie ułatwić nam życie. Nasza komórka nie jest już tylko zwykłym telefonem, ale staje się powoli poręcznym małym komputerem. Zastanówmy się, czy warto kupić etui, który chroni urządzenie przed zarysowaniami.


Zagrożone smartfony

najlepszy telefon iPhone 4
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Panuje powszechna opinia, że nowe smartfony są szczególnie podatne na różnego rodzaju uszkodzenia, gdyż posiadają duże ekrany. Tymczasem prawda jest taka, że większość modeli posiada ekran wykonany z tzw. gorilla glass. Jest to specjalny rodzaj szkła, używany praktycznie przez wszystkich producentów telefonów a także tabletów, laptopów, a nawet telewizorów. Dzięki temu ekrany naszych smartfonów są wyjątkowo odporne na uszkodzenia.

Jednakże w większości modeli słabym punktem konstrukcyjnym jest tylna obudowa.

Jest to część, na którym producenci najwięcej oszczędzają. Im tańszy model telefonu komórkowego, tym cieńsza i bardziej nietrwała obudowa. Najgorzej wypadają oczywiście te wytworzone z plastiku, jednak również te aluminiowe są dosyć podatne na uszkodzenia.


Dobierz odpowiednie etui

artystyczne etui na telefon
Autor: Elisa Fair
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli więc chcemy jak najdłużej zachować ładny wygląd naszego smartfona, warto nabyć tu odpowiedni pokrowiec. W sklepach z akcesoriami jest duży wybór tego typu towaru, zarówno w sklepach on – line, jak i salonach firmowych. Niestety nie ma jednego uniwersalnego modelu etui, ponieważ smartfony mają różne wielkości ekranów. Dlatego warto przed zakupem zapamiętać parametry naszego smartfona lub po prostu wziąć go ze sobą do sklepu i przymierzyć pokrowiec na miejscu.

Inny typ obudowy

Wśród młodych użytkowników bardziej popularne niż tradycyjne obudowy na telefon są obudowy na tylna cześć telefonu. Jak już wspominaliśmy, jest to element bardziej podatny na uszkodzenia niż ekran smartfona. W obudowach tego rodzaju ekran jest zawsze na wierzchu, gotowy do użycia. Kolorowe etui na przykład na http://www.mobilnakraina.pl/ to również ciekawy sposób na spersonalizowanie swojego smartfona. W zależności od modelu obudowy mogą być wykonane z plastiku, gumy lub sylikonu.